Eski Tunus Cumhurbaşkanı'ndan Türkiye'ye teşekkür

Eski Tunus Cumhurbaşkanı Munsif el-Merzuki, "Bir Arap olarak, Türkiye'ye, savaştan ve diktatörlükten kaçan 3 milyon Suriyeliye topraklarını ve kalbini açtığı için teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum." dedi.

Eski Tunus Cumhurbaşkanı'ndan Türkiye'ye teşekkür

Almanya'nın Essen kentinde İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG)  teşkilatının üniversiteliler biriminin düzenlediği "UniDay" gününe onur konuğu  olarak katılan Merzuki, dünyanın çeşitli ülkelerinde eğitim gören Müslüman Türk  gençleri ile bir araya gelmenin kendisi için büyük bir onur olduğunu ifade etti.

Aynı zamanda insan hakları savunucusu olan Merzuki, "Bir Tunuslu  olarak, Türkiye'ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, Tunus devrimine  kardeşçe yardımlarından dolayı şükranlarımızı bir kez daha sunmak istiyorum."  diye konuştu. 

Merzuki konuşmasında, "Ayrıca bir Arap olarak, Türkiye'ye, savaştan ve  diktatörlükten kaçan 3 milyon Suriyeliye topraklarını ve kalbini açtığı için  teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum. Bir Müslüman olarak da saygıyı hak eden  başarılı bir  Müslüman ülke imajı sunduğu için Türkiye'ye şükranlarımı  sunuyorum." ifadelerini kullandı.

IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün de düzenledikleri etkinliklerle Avrupa  ve dünyanın diğer ülkelerinde eğitim gören gençlerin yanında olduklarını  belirterek, "Benim özellikle üniversiteli gençlerimize tavsiyem, kendilerini iyi  tanımlasınlar. Yani biz Müslüman birer birey olarak burada yaşıyoruz. İslam ve  Müslüman kimliği tanımını da şuradan buradan değil, yine kendi belliklerinden,  kendi değerlerinden, kendi dinlerinden, kendi peygamberlerinden ve kendi  geleneklerinden alarak bu tanımı yapsınlar. Dolayısıyla İslam'ın radikalı, sağı,  solu, ortası, coğrafyası olmaz. Bu tür tanımlamalardan son derece uzak  dursunlar." dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!