Eski sevgilileri ve arkadaşları kavga edince...

Adana'nın merkez Çukurova ilçesinde, üniversite öğrencisi genç kızın eski sevgilileri ve arkadaşları arasında yaşanan tartışma sırasında otomobille ezilerek yaralanmasıyla ilgili biri tutuklu 4 sanığın yargılandığı davanın duruşması görüldü.

Eski sevgilileri ve arkadaşları kavga edince...

Adana 6. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, tutuklu sanık İbrahim  Deveci ile tarafların avukatları hazır bulundu. Aracın çarpmasıyla yaralanıp uzun  süre yoğun bakımda kaldıktan sonra taburcu edilen Ece Çelik de duruşma salonuna  geldi. Tutuksuz sanıklar Hüseyin Aybak, Mehmet Zengin ve Hakan Çelik ise duruşmaya katılmadı.

Söz verilen Çelik, sanık İbrahim Deveci'nin eski erkek arkadaşı olduğunu, Hakan Çelik ile de arkadaşlık yaptığını belirterek, olay günü tutuklu  sanık ile bir kafede dertleştiklerini söyledi.

Daha sonra Deveci'nin kendisini evine bırakmak isteğini belirten  Çelik, şöyle devam etti:

"Evin önüne geldiğimizde Mehmet aracın yanına yaklaştı. Hüseyin de  belindeki silahı İbrahim'e gösterdi. Bu sırada İbrahim ile Hüseyin tartışmaya  başlayınca araçtan inip 'Ne yapıyorsunuz?' diyerek yanlarına gittim. Arbede çıktı. İbrahim, araca binip ileri gitti. 'İbrahim.' diye bağırınca geri döndü. Mehmet ile benim aramdan geçerken Hüseyin'in ayağını araçla ezdi. Tekrar giderken  bana çarptı."

Mahkeme Başkanının "Kazayla mı çarptı?" diye sorması üzerine Çelik,  "Kaza. Ama İbrahim neden beni bıraktı gitti. Konuşmakta ve yürümekte güçlük  çekiyorum, hepsinden şikayetçiyim." diyerek ağladı.

Deveci de savunmasında suçlamaları kabul etmedi. Deveci, "Ece'ye  kasıtlı çarpmadım. Onun şiddete uğramaması için elimden geleni yaptım, kurtarmaya  çalışırken saldırıya uğradım. Aniden önüme çıktılar. İyilik yapmaya gittim, kazayla oldu." ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyeti, sanık Deveci'nin, tutuklulukta geçirdiği süreyi de  dikkate alarak tahliye edilmesini kararlaştırdı.

Duruşma,  Çelik ile ilgili Adli Tıp Kurumundan gelecek raporun  beklenmesi için ertelendi.

Çukurova ilçesine bağlı Toros Mahallesi'nde 31 Temmuz 2017'de Çukurova  Üniversitesi İç Dekorasyon Bölümü öğrencisi Ece Çelik'in (23), eski sevgilileri  ve arkadaşları arasında yaşanan tartışma sırasında otomobille ezilerek ağır  yaralanmasıyla ilgili 4 sanık hakkında 16 yıldan 21 yıla kadar değişen oranlarda  hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!