ESCRS'den Bursa Uludağ Üniversitesi'ne ödül

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyeleri, Avrupa Katarakt ve Refraktif Cerrahlar Derneği'nin (ESCRS) kongresine sundukları tebliğ ile ödül kazandı. 

ESCRS'den Bursa Uludağ Üniversitesi'ne ödül

Portekiz'in başkenti Lizbon'da gerçekleştirilen ESCRS-2017 kongresinde toplam 130 ülkeden 2 bine yakın bildiri sunuldu.

Uludağ Üniversitesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyeleri Prof. Dr. Ahmet Tuncer Özmen, Doç. Dr. Berna Akova Budak ve Uzm. Dr. Sertaç Argun Kıvanç da, Lizbon`da önce Avrupa Kornea Derneği (EuCornea) kongresinde, sonrasında da ESCRS kongresinde 5`i poster 1' sözlü sunum olmak üzere 6 çalışma ile Uludağ Üniversitesi'ni ve Türkiye'yi temsil etti.

Uzm. Dr. Sertaç Argun Kıvanç, Doç. Dr. Berna Akova Budak ve Prof. Dr. Ahmet Tuncer Özmen`in "Ön segmentin delici yaralanmalarında, lokal anestezi ile primer onarımı yapılan hastaların klinik özellikleri" isimli çalışmaları kongrede ilgi gördü. ESCRS tarafından yapılan çalışmalar değerlendirilip puanlandıktan sonra en yüksek puan alan 40 çalışma burs ile ödüllendirildi. Uzm. Dr. Sertaç Argun Kıvanç da yaptığı bilimsel çalışmalar dolalıyısyal ESCRS tarafından burs ile ödüllendirilen bilim insanlarının arasında yer aldı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!