'Eşcinsel evliliğe karşıyım'

Kendisi de eşcinsel olan İpekçi: 'Ben eşcinsel evliliğe karşıyım.'

'Eşcinsel evliliğe karşıyım'

A Haber'de Cem Ceminay'ın sunduğu Uykusuz Her Gece'ye konuk olan modacı Cemil İpekçi kadın - erkek ilişkileri hakkında konuştu. Özel yaşamındaki farklılığı örtmek için değil, çocuk sahibi olmak için evlendiğini söyleyen İpekçi çocuğunun olmadığını da açıkladı. İpekçi, eşcinsel evliliklere de karşı olduğunu dile getirdi.

Kadın ve erkeğin doğada eşit olmadığını söyleyen İpekçi, günümüzdeki kadınları çok erkeksi bulduğunu söyledi ve ekledi "Kadının kadın olanını, erkeğin de erkek olanını seviyorum."

İPEKÇİ: "EŞCİNSEL EVLİLİĞE KARŞIYIM"
Kendisi de eşcinsel olan İpekçi, 'Ben eşcinsel evliliğe karşıyım. Tüm Avrupa'da var, bir tek Vatikan kabul etmiyor. Ben hep karşıyım. Evlilik dediğiniz şey kadın ile erkek arasında. Daha çok kadını da korumak için. Evliliğin doğasında böyle bir şey var. iki erkek bir çocuğu elbette sevgi ile büyüyebilir ama doğmuş bir çocuğun, biyolojik yapısı da, hormonu da kadın olan biyolojik yapısı erkek olan ana- babaya ihtiyacı var. Anne ve baba kelimesini söylemesi lazım.' dedi.

"KADIN VE ERKEK DOĞADA EŞİT DEĞİLDİR"
Kadın erkek ilişkilerine de değinen İpekçi, 'Kadın ile erkeğin kanun ve insan hakları önünde eşit olmalarını anlıyorum. Ama kadınla erkeğin doğada eşit olmadığını kabul etmemiz lazım. Doğada kadın ve erkeğin ne hormonları, ne de deri yapıları aynı. Bundan dolayı içgüdüleri de farklı, yani emirler de farklı. Onun için de kadın ların kadınca bulduğu şeylere, bugünkü kadınlarımızın, kızlarımızın "ben niye yapayım demesi" erkeklerin de kadın vasfına bürünmesi... Benim için çok ayıp bir şey. Bir kadınla randevun varsa evinden alır evine bırakırsın. O kadının bir defa erkeğim var diye güveni vardır. Çoğu zaman kadınlar ödüyor hesapları. Kadınları çok erkeksi bulmaya başladım. Ben kadının kadın halini çok seviyorum. Erkeğin de erkek olanını seviyorum.' dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!