'Esad mahkumları canlı kalkan yapıyor' iddiası

Suriye ordusundan ayrılarak muhaliflere katılan Tuğgeneral Sakit "Esad yönetimi olası batı müdahalesi dolayısıyla çok sayıda mahkumu hedef olabilecek noktalara yerleştiriyor" dedi.

'Esad mahkumları canlı kalkan yapıyor' iddiası

 

Suriye ordusundan ayrılan Tuğgeneral Zahir es-Sakit, Beşar Esad yönetiminin muhtemel bir askeri müdahale nedeniyle, çok sayıdaki tutukluyu, hedef olabilecek stratejik noktalara yerleştirdiğini iddia etti.

Sakit, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Esad yönetiminin muhtemel bir askeri müdahaleye hazırlık yaptığını söyledi. Yönetimin bu çerçevede, askeri karargahları ve bütün hassas noktaları boşaltarak, hedef almasını engellemek için yerleşim yerlerine doğru kaydırdığını ifade eden Sakit, bir çok kişinin de bu nedenle evlerini terk etmek zorunda kaldığını belirtti.

Sakit, "Esad yönetimi olası bir batı müdahalesi dolayısıyla çok sayıda mahkumu hedef olabilecek stratejik noktalara yerleştiriyor. Böylece onlardan kurtulmayı planlıyor" dedi.

TÜRKİYE'Yİ VURABİLİR

Askeri müdahalenin yakın bir zamanda gerçekleşeceğini öngördüğünü dile getiren Sakit, bu müdahalenin rejimin gücünü kırarak, muhalefetin saflarını birleştirmesi durumunda, kolayca Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) eline düşmesini sağlayacağını savundu.

Ürdün ve Türkiye'nin muhtemel bir müdahalede yer alacak ülkeler arasında olması halinde Esad yönetiminin bu ülkeleri hedef almasının uzak bir ihtimal olmadığını savunan Tuğgeneral Zahir es-Sakit, "Korkak rejim, eğer Ürdün veya Türkiye'yi vurursa bu onun intiharı olur" ifadelerini kullandı. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!