Esad köyleri bombalıyor

Türkiye-Suriye sınırında bulunan Harim köyünün Esed birlikleri tarafından bombalanması sonucu ölen ve yaralananların olduğu bildirilirken, Suriyelilerin Türkiye'ye kaçışları yoğunluk kazandı.

Esad köyleri bombalıyor

ABD, İngiltere ve Fransa'nın sınırlı harekatı öncesi Esed birlikleri muhaliflerin kontrolünde olan bölgelere saldırılarını sürdürüyorlar. Suriye sınırında Reyhanlı'ya bağlı Beşaslan Köyü karşısında bulunan Harim köyü, Esad birlikleri tarafından dün ve bugün helikopterlerle bombalandı. Ölen ve yaralananların olduğu bölgeye Reyhanlı'dan ambulanslar gönderilirken, Suriyelilerin Türkiye'ye kaçışları da yoğunluk kazandı. Beşaslan Köyü yakınlarında sınırı geçerek Türkiye tarafına geçen Suriyeliler, bulabildikleri araçlara binerek Reyhanlı'ya doğru kaçıyor. Toplu halde sınırı geçmek isteyen Suriyelilere Türk askerleri tarafından izin vermedi. Sınırda güvenlik tedbirlerini arttıran TSK, sınırı izinsiz geçmeye çalışan Suriyelileri geri çevirerek Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan geçmeleri konusunda uyardı. Şanslı olanlar sınırı geçmeyi başarırken, toplu halde gelenler askerlerin uyarısı ile geri dönmek zorunda kaldı.

"KİMYASAL SİLAH SALDIRILARINDAN KORKUYORUZ"

Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye geçen çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan kalabalık, çaresizlik içerisinde Türk devletinin kendilerine sahip çıkmalarını bekliyor. Esad'ın kimyasal silah kullandığını ve binlerce masum sivilin öldüğünü söyleyen Fatıma Elbeşr, "Evimizi her şeyimizi geride bıraktık, canımızı kurtarmak için kaçıyoruz. Esad masum halkı bombalıyor kimyasal silah kullanıyor. İnşallah ABD, İngiltere, Fransa Esad'ı vurur. Kim vuracaksa vursun artık Esad'dan kurtulalım. Türkiye büyük devlet. Recep Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül'e teşekkür ediyorum" dedi.

Esad birliklerinin bombaladığı Harim köyünden kaçarak kurtulan bir kişi ise "Helikopterler varil şeklinde bombalar atıyorlar ölen ve yaralananlar var. Herkes Türkiye'ye kaçıyor ben de canımı kurtarmak için kaçtım" şeklinde konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!