'Esad iktidardan uzaklaştırılmalı'

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, 30 Ağustos resepsiyonunda gazetecilere yaptığı açıklamada Esad yönetiminin iktidardan uzaklaştırılması gerektiğini söyledi.

'Esad iktidardan uzaklaştırılmalı'

30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Çankaya Köşkü'nde bir resepsiyon düzenleniyor.

Bu yıl ilk kez Genelkurmay Karargahı yerine Çankaya Köşkü'nde verilen resepsiyona muhalefet partilerinin liderleri katılmıyor.

Resepsiyonda ana gündem maddesi ise Suriye...

Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, resepsiyonda gazetcilerin sorularını yanıtladı. Gelen sorular üzerine Suriye'ye yönelik gelişmelere değinen Yılmaz, "Bizim kimyasal silah kullanıldığına dair bir tereddütümüz yok" dedi.

Olası Suriye operasyonuna da değinen Yılmaz, konuyla ilgili Türkiye'den bir talepte bulunulmadığını ifade etti. Yılmaz, Esad yönetiminin iktidardan uzaklaştırılması gerektiğinin de altını çizdi.

ABD tarafından yapılan açıklamada operasyonun hedefinin rejim değişikliği değil, yönetimi cezalandırmak olduğu belirtilmişti.

Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel ise TSK'nın mevcut tezkeredeki direktife göre çalıştığını söyleyerek, "Endişeye gerek yok güvenlikle ilgili her türlü tedbir alınıyor" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!