Esad her gece başka yerde!

Esad ailesi bombalardan korunmak için bakın nasıl bir yöntem buldu.

Esad her gece başka yerde!

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esed medyada rahat görünse de tedirgin bir hayat yaşıyor. İşte ailesini korumak için bulduğu çözüm...

Suriye'ye müdahale ihtimali gündemden düşmezken Devlet Başkanı Beşar Esad duruma hâkim bir izlenim yaratmaya çalışıyor. Hafta başında Rusya'da yayımlanan Izvestia gazetesine verdiği röportaj sırasında çekilen fotoğraflarda rahat görüntüsüyle dikkat çeken Esad, Suriye'de destekçilerine mücadeleye kararlı bir lider imajı sunuyor. Fransa merkezli haber ajansı AFP'ye konuşan iktidara yakın bir işadamı "Başkanlık sarayında her şey sakin ve normal biçimde işliyor. Gerilime dair bir işaret yok." dedi. Suriye'de iktidara yakın isimler Esad ailesinin her ne kadar olağan hayatlarını sürdürüyor gibi gözükse de bombardıman tehdidi nedeniyle her gece yer değiştirdiğini söylüyor.

'İsrail Komplosu'

Milliyet'in haberine göre, aynı kaynak 2000'de babası Hafız Esad'ın ölümüyle iktidarı devralan 47 yaşındaki Beşar Esad'ın 'yorgun görünmediği ve stres belirtisi göstermediğini' öne sürdü. İşadamına göre Esad artık "Mart 2011'de meclise hitap ederek utanıp sıkılan, rahat edemeyen adam değil". Sık sık Şam'ı ziyaret eden Hollandalı diplomat Nikolaos van Dam, Esad'ın 'kimyasal saldırı konusunda masum olduğunda ısrar ettiğini ve İsrail'in başını çektiği uluslararası komplonun hedefinde olduğuna inandığını' vurguladı. Beyrutlu bir siyasi uzman da Esad'ın sadece kardeşi Mahir Esad ve Mahluf ailesine danıştığını ve kararlarını tek başına aldığını öne sürdü.

Esma Hep Çocuklarıyla

Arap milliyetçiliğine hitap ederek saldırı durumunda halkının desteğini alabileceğine inanan Esad'ın eşi Esma da first lady olarak olağan programına devam etmeye çalışıyor. Bir aile dostu Esma'nın 'yarı normal' bir hayat sürdüğünü belirterek "Şam'da bir çocuk müzesinin inşaatıyla meşgul. İki oğlu ve kızıyla da birlikte çok zaman geçiriyor" dedi. Kaynağa göre 'Esad ailesinin hayatında son haftalardaki en büyük değişiklik; bombardıman tehlikesine karşı her gece uyudukları mekânın değişmesi' oldu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!