Esad'a saldırı! 'Çok sayıda ölü'

Suriye devlet haber ajansı SANA'ya konuşan askeri bir kaynak, ABD öncülüğündeki koalisyonun Deyr ez Zor'da Suriye ordusu mevzilerine saldırdığını ileri sürdü. Rusya Savunma Bakanlığı'ndan bir kaynak ise, iddianın doğru olmadığını söyledi. Pentagon da saldırıyı doğrulamadı. Fakat Suriye İnsan Hakları Gözlemevi çok sayıda askerin öldürüldüğünü bildirdi.

Esad'a saldırı! 'Çok sayıda ölü'

SANA'ya konuşan kaynak, "Ebu Kemal ve Hmeymim arasındaki mevzilerimizdeki bazı askerlerimiz koalisyon uçaklarının saldırısına maruz kaldı. Bu saldırı IŞİD teröristlerinin toplandığı bir sırada yapıldı" ifadelerini kullandı.

Kaynak, saldırıların yalnızca maddi hasara sebep olduğunu ileri sürdü.

'12 ÖLÜ' İDDİASI

İngiltere merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, ABD öncülüğündeki DAEŞ karşıtı koalisyonun, Suriye'nin doğusundaki Ebu Kemal yakınlarındaki rejim güçlerini hedef aldığını bildirdi. 

Gece saatlerinde gerçekleşen saldırıda en az 12 Esad yanlısı askerin öldüğü belirtildi.

RUSYA SAVUNMA BAKANLIĞI'NDAN KAYNAK YALANLADI

Türkiye'nin terör örgütü saydığı YPG'nin ana omurgasını oluşturduğu ABD destekli Demokratik Suriye Güçleri'ne bağlı Menbiç Askeri Konseyi'nin sözcüsü Şarfan Derviş, yeni üste aynı zamanda Fransız askerlerinin de konuşlandığını açıkladı.

Sputnik'e konuşan Rusya Savunma Bakanlığı'ndan askeri bir kaynak, söz konusu iddianın gerçekle bağdaşmadığını söyledi.

Kaynak, "Suriye hükümetine ABD ya da koalisyon uçakları tarafından saldırı gerçekleştirdiği yönündeki iddialar gerçeği yansıtmıyor" dedi.

PENTAGON DA DOĞRULAMADI

Öte yandan saldırı iddiasının basına yansımasından kısa bir süre sonra bir ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) sözcüsü, saldırıyı doğrulamamıştı.

Kaynak "Bunu doğrulayacak bir bilgi almadık" ifadesini kullanmıştı.

İngiltere merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, ABD öncülüğündeki DAEŞ karşıtı koalisyonun, Suriye'nin doğusundaki Ebu Kemal yakınlarındaki rejim güçlerini hedef aldığını bildirdi. 

Gece saatlerinde gerçekleşen saldırıda en az 12 savaşçı öldü.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!