Ersoy ve Tuncer'den Türkmen adaylara destek konseri

Ünlü sanatçılar Muazzez Ersoy ve Mahmut Tuncer, Irak Türkmen Cephesi (ITC) adaylarına destek vermek için Erbil'de konser verdi. 

Ersoy ve Tuncer'den Türkmen adaylara destek konseri

Irak Türkmen Cephesi'nin (ITC) seçim kampanyası çerçevesinde Erbil'e gelen Muazzez Ersoy ile Mahmut Tuncer konser verdi. Kent merkezindeki Şandar Parkı'nda yoğun güvenlik önlemleri altında yapılan konsere ITC'nin 5 Erbil milletvekili adayı, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Adalet Bakanı Sinan Çelebi, IKBY Parlamentosu Erbil Milletvekili Aydın Maruf, Türkmen siyasi parti başkanları ve çok sayıda kent sakini, ellerindeki Türkmen bayraklarıyla katıldı. 

"BİRLİK OLSUNLAR, AMACIMIZ BUDUR" 

"Birliğe çağrı" sloganı altında düzenlenen konserde Türkmenlerin seçimlerde sandık başına giderek oy kullanmasını isteyen Mahmut Tuncer, Türkmenlere birlik mesajları verdi. Tuncer, konser öncesi açıklamasında gördüğü ilgiden memnun olduğunu ifade ederek, "Bu konser vesilesiyle Erbil ve Kerkük'te hem sevenlerimizle buluşacağız hem de sanatımızı icra edeceğiz. Türkmenlerin birbirine sahip çıkması ve destek vermeleri gerekiyor. Birlik olsunlar, amacımız budur" dedi. 

Ardından sahneye çıkan Ersoy ise, Türkmenleri ve özellikle kadınları seçim günü sandık başına gitmeye çağırdı. Konser boyunca yoğun ilgi gören Ersoy, zaman zaman hayranlarıyla fotoğraf çekinmeyi de ihmal etmedi. 
Ersoy ve Tuncer'in Türkmenlere ve ITC'ye destek konserleri çerçevesinde Kerkük'te de hayranlarıyla buluşmaları bekleniyor. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!