Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Erken rezervasyon fiyat farkını kapattı

TÜRKİYE Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) İzmir Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Rıza Gençay, Kuşadası, Çeşme ve İzmir çevresindeki oteller için yerli turistin erken rezervasyon oranının yüzde 40'a ulaştığını söyledi. Gençay, "Yerli turistin erken rezervasyon alışkanlığını artırmasıyla yerli ve yabancı turist arasındaki yıllardan beri bahsedilen fiyat farkı devri kapanmıştır" dedi.

Erken rezervasyon fiyat farkını kapattı

Turizm sezonunun açılmasıyla Kuşadası, Çeşme ve İzmir çevresindeki otellere ilginin yoğun olduğunu söyleyen TÜRSBAB İzmir Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Rıza Gençay, yerli turistin önceki yıllara göre erken rezervasyan alışkanlığını geliştirdiğini söyledi. Yerli turistin İzmir ve çevresindeki otellerde erken rezervasyon oranının yaklaşık yüzde 40 olduğunu belirten Gençay, "Eskiden vatandaşlarımız yabancı turistelere oranla daha pahalı fiyatlara otellerde kalmaktan şikayet ederdi. Bu durum artık değişti. Bu durumun değişmesinde en önemli etken ise erken rezervasyon sistemi oldu. Yerli turistin erken rezervasyon alışkınlığını artırmasıyla yerli ve yabancı turist arasındaki yıllardan beri bahsedilen fiyat farkı devri kapandı. Artık yerli turistte erken rezervasyonla uygun fiyatlara tatil yapma şansı bulmakta. Bu durum bizi mutlu etti" dedi. Bölgeye gelen turist sayısında artış yaşandığını belirten Gençay, otellerdeki erken rezervasyon oranının bu artışı gösterdiğini söyledi.

Yerli turistin yurt dışı tatil tercihlerini de değerlendiren Gençay, Yunan Adaları'nın yerli turistlerin tatil tercihleri arasında ilk sırayı aldığını söyledi. Gençay, "Son dönemde Yunan Adaları tatil tercihleri arasında ilk sıralarda yer almaya başladı. Onun dışında en çok tercih Balkan ülkelerine yapıldı. Üçüncü sırayı ise Benelüks ülkeleri almıştır. Budapeşte, Viyana, Köln, Amsterdam ve Üsküp ise şehir bazında yerli turistlerin ziyaret edecekleri kentler olacak" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!