Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Erkekler daha mutlu

Genel olarak erkeklerin kadınlardan daha mutlu olduğu belirtildi. İngiltere'de yapılan araştırmada erkekler genel olarak mutluyken kadınlar aşk, aile ve seks hayatından daha memnun.

Erkekler daha mutlu

 

İngilizler arasında yapılan araştırmada erkeklerin kadınlardan daha mutlu olduğu ortaya çıktı. Uzmanlar moder hayatın 12 yönünü ayrıntılandırdı. Araştırmada erkekler maaş, dış görünüş ve vücut şeklinin de olduğu yedi konuda daha yüksek puan aldı. Kadınların yüksek puan aldığı yönler ise aşk, seks ve aile yaşamı.

Tüm kategorilerde ise yetişkin İngilizlerin yüzde 64'ü mutlu olduğunu ifade etti.

Benenden Health'in yaptığı araştırmada kadınların genel sağlık ve oturduğu yerden mutlu olma derecesinin yüksek olduğu belirtildi. Diğer alanlarda erkekler daha yüksek puan aldı. Bu alanlar kariyer umudu, 'diğer insanların sizi nasıl gördüğü', mali ve iş güvencesi.

Araştırmada mutluluğa en büyük bariyer para endişesi olarak gösteriliyor. Modern hayatın 12 yönünden 7'si olan maaş, kariyer umudu, vücut şekli, dış görünüş, diğer insanların nasıl gördüğü, mali durum ve iş güvencesi erkeklerin mutlu olduğu yönler.

Kadınlar ise aşk yaşamı, aile yaşamı, seks yaşamı, sağlık, ve oturduğu yer alanlarında daha mutlu.

Araştırmada evlilerin bekarlara göre daha mutlu olduğu ortaya çıktı. Buna rağmen insanların beşte biri evlilikten daha az iyimser olduğunu söyledi.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!