Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Erkan Erzurumlu: Ziynet muazzam bir ses!

Müziğe dokuz yaşında gitar çalarak başlayan Erkan Erzurumlu, ilk single albümü 'Kalbin Nereli' ile kariyerine farklı bir yol çiziyor. Müzisyen bir ailede büyüyen sanatçı, gitarist olarak yerli ve yabancı birçok ünlü isimle önemli projelere imza atmanın gururunu yaşıyor. Yorumculuk ve besteciliğe hep ayrı bir merakı olduğunu belirten Erkan Erzurumlu, 'Müzisyen olarak yıllarca edindiğim birçok deneyim benim için çok kıymetli. Çoğunlukla enstrümanist yönümü ön plana çıkarsam da, bana en çok heyecan veren tutkularımdan biri şarkı söylemek ve yazmak oldu. Ve hep bu yönümü geliştirmeye gayret ettim. Şimdi bunları herkesle paylaşmanın heyecanını yaşıyorum. Eserlerinizin başka hayatlara dokunması kadar güzel bir duygu var mı? Bunlar benim için çok yeni ve heyecan verici deneyimler' dedi.

Erkan Erzurumlu: Ziynet muazzam bir ses!

Müzisyen yönünün yorumculuğuna her zaman eşlik edeceğini söyleyen Erzurumlu, 'müzik adamı' olma yolunda ilerleyeceğinin altını çizdi. Eşi Ziynet Sali'nin kendisini kariyer anlamında her zaman teşvik ve motive ettiğini anlatan sanatçı, 'Ziynet, hiç tartışmasız muazzam bir ses ve inanılmaz bir yorumcu. Müzik paylaşımı konusunda o benim en yakın dostum. Her gün birbirimizden yeni şeyler öğreniyoruz. Bu bizim için çok özel bir durum. Eşimle böyle bir uyumumuz olduğu için kendimi çok şanslı görüyorum' diye konuştu.

'Füzyon pop'
Müziğini, 'Doğu ve Batı öğelerini içeren, Akdeniz sıcaklığını barındıran ve günümüz soundlarıyla sarmalanmış 'Füzyon Pop' bir tarz' olarak tanımlayan Erkan Erzurumlu, 'Çalışmalarımın hep bir standardı olsun istiyorum. Daima üretebilen, her zaman bir adım daha öteye gitmek için çalışan, dürüst ve takip edenlerine her zaman ışık tutan uzun bir kariye sahip olmak en büyük isteğim' dedi.

'Gazla devam ettik'
'Kalbin Nereli' parçasının daha önceden başladığı fakat yarım bıraktığı bir melodi olduğunu vurgulayan Erzurumlu, 'Pandemi sürecinde, evde gitar elimden düşmedi. Bir akşam balkonda, 'Böyle bir melodim vardı' diyerek, eşime şarkıyı çalmaya başladım. O da, 'Aa, ne kadar güzel bir şarkı' derken, şarkı akıp, gitti. O gazla devam ettik. Aslında her şey çok ani gelişti. Şarkı bitti, söz yazması için Tuğçe Ören'e gönderdim. Finalde elimizde sıcacık bir şarkı olunca, kardeşim Tolga'dan aranje yapmasını istedim. Okumaları falan derken, şimdiki halini aldı. İki ay öncesine kadar böyle bir şarkı yoktu ortada... İlham size her an uğrayabilir!' diye konuştu.

Erkan Erzurumlu'nun kariyerinin ilk albümü 'Kalbin Nereli', Sony Music Türkiye  etiketiyle 4 Eylül 2020 tarihinde tüm dijital platformlardaki yerini alacak.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!