Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Ergenekon davası yarına ertelendi

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon Davası'nda İnternet Andıcı dosyasının tutuklu sanığı emekli albay Sedat Özüer, mütalaaya ilişkin son savunmasını yaptı.

Ergenekon davası yarına ertelendi

 

Özüer, Bilgi Destek Dairesi'ndeki bölücü faaliyetleri takipten sorumlu şubenin müdürü olarak "PKK gerçeği", "Terör ve güvenlik" isimli internet sitelerini yasalar ve emirler çerçevesinde işlettiğini söyledi. Özüer, sitelerin, çalıştırıldıkları 10 yılık süre içinde hiçbir şikayete konu olmadığının altını çizerek, haklarında idari ve yasal herhangi bir soruşturma yapılmadığını söyledi.

ADALET OLMAYAN YERDE DEVLET OLMAZ

Özüer sözlerini şöyle devam etti: "Mazimizde 35 yıllık onurlu bir hizmet vardır. Bu 35 yılda, emrinde çalıştığımız, emrimizde çalışan yüzlerce, binlerce subay, astsubay, sivil memur, ve hatta terhis ettiğimiz kahraman mehmetçikler var. Hakkın rahmetine kavuşanlara Allah'tan rahmet diliyorum. Ama geride kalan ve kalpleri bizimle atan bu insanların hepsinin tek bir dileği var. Mutlu ve adaletli bir Türkiye. Bunu yaratmanın sorumluluğu sizin omuzlarınızdadır. Davanın bu aşamasının sonuna yaklaşıyoruz. Burada vereceğiniz karar; sadece beni ve ailemi değil, beni tanıyan herkesi etkileyecektir. Adalet yerine getirilmelidir. Çünkü adalet olmayan yerde devlet olmaz, devlet olmayan yerde de hiçbir şey olmaz." Savunmaların alınmasına ara veren mahkeme heyeti duruşmayı yarın saat 09.30'a erteledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!