Erdursun, CHP Bursa'dan resmen aday adayı!

Türkiye'nin sayılı sosyal güvenlik uzmanlarından Özgür Erdursun, Bursa birinci bölgeden milletvekilliği için CHP'den aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Erdursun, CHP Bursa'dan resmen aday adayı!

CHP Bursa'da adaylık coşkusu yaşandı. 

Türkiye'nin sayılı sosyal güvenlik uzmanlarından Özgür Erdursun, CHP Bursa İl Başkanlığı'nda büyük bir katılımla gerçekleştirilen toplantıda birinci bölgeden milletvekilliği için resmen aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Erdursun, adaylık başvurusunu CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş'a sundu.

İl Başkanı Hüseyin Akkuş, İl Başkan Yardımcıları, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve çok sayıda partilinin hazır bulunduğu toplantıda ilk olarak İl Başkanı Hüseyin Akkuş söz aldı. Akkuş; "Hiçbir siyasal partide olmayan anlayışın Cumhuriyet Halk Partisi gibi Türkiye'ye demokrasi vaadeden bir anlayışın kardeşleri, yol arkadaşları olarak hepinize hoşgeldiniz diyorum. Bugün 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü'nde şu an çalışan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Ancak Türkiye Dünya Basın Özgürlüğü konusunda sıralamada 180 ülke arasında 15. Sırada olduğunu da hatırlatmak isterim. Kara listedeyiz. 100'ü aşkın gazeteci cezaevinde. Bunun yanında Cumhuriyet Halk Partisi her zaman olduğu gibi yine abilik görevini yaparak 15 milletvekilimizi İYİ Parti'ye gönderdi. Demokrasinin işlemesi adına siyaset anlamında bundan çok uzun yıllar önce AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a yapmış olduğu demokratik çıkışını İYİ Parti'ye de yaparak Türkiye'de üstlenmiş olduğu görevin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha kamuoyuyla paylaşmış ve göstermiştir. Bunlar önemli. Biraz sonra Özgür Erdursun arkadaşımız Cumhuriyet Halk Partisi'nde bu demokratik yarış içerisinde koşullar ne olursa olsun, uzun yıllardan beri Türkiye'deki sosyal güvenlik kurumuyla ilgili düşüncelerini yerel ve ulusal kanallarda paylaşan ve bu konuda liyakat sorunu olmayan arkadaşlarımızdan biri. Bizim tüm arkadaşlarımız çok değerlidir. Bizim belki 300 arkadaşımız yoktur aday olacak. Cumhuriyet Halk Partisi'nden aday olmak isteyip büyük paralar teklif edenler de oldu. Ama Cumhuriyet Halk Partisi'nin bu çok büyük paralarla siyaset yapılacağı bir alan olmadığını kendisine uygun dille gereken yanıtı vermişizdir. O yüzden arkadaşımız AKP'nin 301 aday adayından biri olmuştur. O arkadaşlarımıza hayırlı, uğurlu olsun ama bize gerçekten demokrasi içselleştirmiş, Türkiye'ye demokrasi vaadeden yol arkadaşlarımızla siyaset kurmak istiyoruz. Bu yüzden Özgür arkadaşımızın sizlerle paylaşacağı bilgileri önemsiyoruz. İl Başkanlığı olarak kendisine başarılar diliyoruz" şeklinde konuştu. 

Eşi ve çocuklarının da katıldığı toplantıda dikkat çeken açıklamalar yapan Erdursun, "20 Ekim 1927 tarihinde Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, Gençliğe Hitabesi'nde ve 1933 senesindeki Bursa Nutkunda vurguladığı gibi, gençlere her zaman güvendi. Bizleri laik, sosyal, hukuk devleti olan Cumhuriyetimizin yılmaz bekçileri ilan etti. Bizler de var gücümüzle Atatürk devrimlerinin yılmaz bekçileri olacağız. Sizler beni çok yakından tanıyorsunuz. Hem yerel hem de ulusal televizyon kanallarında programlar yapıyorum. Halkın beklentilerini çok iyi biliyorum. Yıllardır meydanlarda, caddelerde, sokaklarda halkımız ile iç içeyim. Bugün ülkemizde Sosyal Güvenlik ve Çalışma Hayatındaki büyük sorunları ve beklentileri, ekonomik sıkıntıların temellerini oluşturan sorunların hepsini vatandaşımızın kendi ağzından birebir konuşarak dinleyerek öğrendim" dedi.

"Tüm bu sorunlar bir kar topu gibi gün geçtikçe büyümektedir ve bu büyüyen sorunları çözebilecek tek parti Cumhuriyet Halk Partisi'dir" ifadelerini kullanan CHP Bursa Milletvekili Aday Adayı Özgür Erdursun, "Halkın beklentileri torba yasalarda karşılık bulamıyor. Engellilerin, yaşlıların, gençlerin, işçilerin, esnafların,emeklinin, açlık sınırı altında maaş alan asgari ücretlinin, iş verenlerin sorunlarını çok iyi biliyoruz. Hiç karamsarlığa kapılmayın; bu sorunların çözümlerini de biliyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi'nde bu sorunları birlikte çözeceğiz. Bu anlattıklarımı size tüm kalbimle canı gönülden söylüyorum. Çünkü yıllardır sokaklarda, caddelerde yaptığım programlarda yüzbinlerce vatandaşımız ile birebir görüşüp sorunlarını dinledim ve bu sorunlar için ''Halkın Çalışma Hayatından Beklentileri'' raporunu hazırladım. İlçe Başkanıma, İl Başkanıma, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezimize kadar bu raporumu sundum. Cumhuriyet Halk Partisi halkın sorunlarını çözebilecek tek partidir. Bunun en iyi ve en net örneği de Cumhuriyet Halk Partisi'nin 2 yıl önce gündeme getirdiği Emekliye iki maaş ikramiye projesidir. Ayrıca asgari ücrete 2016 senesinde %29,32 oranında zam yapılmasını Halkın Partisi olan Cumhuriyet Halk Partimiz sağlamıştır. Esnafın belini büken yüksek sigorta maliyeti başta olmak üzere EYT'liler, bugün emekli olduğunda 700-800 TL emekli maaşı almak zorunda kalanlar, stajyerler ve çırakların sigortalılığı, 2000 yılı öncesi Bağ-Kuru tescil olmayan esnaf ve işverenlerin sorunu, emeklilerin intibak beklentisi hepsini biliyoruz ve bunun gibi birçok sorunun farkındayız. Çözümlerini de biliyoruz, halkın içinden gelen bir kardeşiniz olarak. Türkiye'nin rahat bir nefes alabilmesi için, Halkın refahı ve mutluluğu için, var gücümle çalışacağım. Son sözüm şudur ki; Türkiye kazanacak, milletimiz kazanacak, halkımız kazanacak! Allah yolumuzu açık etsin" diye konuştu.

Erdursun'un geçtiğimiz günlerde milletvekili aday adaylığı için henüz resmi bir açıklamada bulunmamasına karşın çok sayıda dernek ve odanın desteğini alması dikkat çekmişti.

Sosyal medyada da çok sayıda kişi senelerdir iş hayatı ve emeklilikteki sorunlarına çözüm bulan, düşük emeklilik maaşlarından, asgari ücret kesintilerine, emeklilikte yaşa takılanlara kadar sosyal güvenlikteki sorunlar yumuğına karşı yaptığı çarpıcı analizler ve çözüm önerileriyle tanınan Özgür Erdursun'a aday olması için çağrıda bulunmuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!