Erdoğan: Senin dünyadan haberin yok

Maltepe'de konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Anneler biz kitabımızı alabiliyor muyduk? Şimdi kitabımızı sıraların üzerine koymuyor muyuz? Bay Muharrem, 'Üniversite ücretsiz olacak' diyor. Senin dünyadan haberin yok. Üniversite zaten ücretsiz, kaldı ki harçları biz kaldırdık" dedi.

Erdoğan: Senin dünyadan haberin yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul mitingleri kapsamında Maltepe'de konuşuyor. Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Bizim fiilimizin ulaştığı yere bunların hayalleri bile ulaşamaz. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü yaptık, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile alakalı olarak da ne diyorlar? 'Efendim Özal'ın yaptığı köprünün fiyatı şu, Demirel'in yaptığı köprünün fiyatı bu. Bayramda tamamen ücretsiz yaptılar.' Tamam, Bay Muharrem sen de ücretsiz olandan geç. Ne işin var senin Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde? Oradan gitme. 15 sene sonra o köprü ne olacak? Bu da devlete verilecek.

'ÜNİVERSİTEYİ ÖĞRENCİLERİMİZİN AYAĞINA GÖTÜRDÜK'

Anneler biz kitabımızı alabiliyor muyduk? Şimdi kitabımızı sıraların üzerine koymuyor muyuz? Bay Muharrem, 'Üniversite ücretsiz olacak' diyor. Senin dünyadan haberin yok. Üniversite zaten ücretsiz, kaldı ki harçları biz kaldırdık.

Üniversiteyi öğrencilerimizin ayağına götürdük. Üniversitelerimizde inşallah kısa bir zaman sonra Türkiye kaliteyi de yakalayacak. Kaliteyi de yakaladığı zaman Aziz Sancarların sayısı da bir, iki olmayacak. İnşallah, bunların sayısı da artacak, bu konuda da kararlıyız.

'MALTEPE'Yİ TERÖRİSTLER YÖNETİYOR'

CHP demek susuzluk demektir. CHP demek kirlilik demektir. CHP demek yolsuzluk demektir. İSKİ yolsuzluğunu hatırlayın. Şimdi aldığım bilgiye göre, Maltepe Belediyesi'nin de bir tane elemanı içerideymiş. Üstelik de Başkan Yardımcısı. Neden biliyor musunuz? MLKP'den dolayı, yani terör. Düşünün terör örgütü mensupları Maltepe'yi yönetiyor hale bak. Benim Maltepeli kardeşlerim hala bu partiye oy mu verecek Allah aşkına.

Terör örgütü ile bunlar el ele, kol kola yürümediler mi? Ankara'dan İstanbul'a yürümediler mi? Şimdi pazar günü bunlara bir Osmanlı tokadı yakışmaz mı?

'AK PARTİ NE ALDATAN OLUR, NE ALDANAN OLUR'

Biz bir şey yapıyoruz; ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkacağız, hedefimiz bu.

AK Parti ne aldatan olur, ne aldanan olur. Bu adımları kararlılıkla attık. Türkiye'de 25 havalimanı vardı, bu sayı 59'a çıktı. Neredeyse lüks otobüs fiyatına uçakla gidiyoruz. Bunlara sorsan, bundan da rahatsızlar.

BİZ YERLİ VE MİLLİ DİYORUZ, MUHALEFET BUNLARA NE GEREK VAR DİYOR

"Biz yerli ve milli diyoruz, muhalefet bunlara ne gerek var diyor. Ben elektrikli otomobillerden bahsediyorum ama bunların dünyadan haberi yok. Bunlar gelsin devletin memurlarına küfür etsin. Nasıl küfür ettiğini gördünüz mü Bay Muharrem'in? Senin genel başkanın da öyle senin. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Pazar günü bunların mumu sönecek. Ama öncelikle çok çalışacağız."

"Bay Kemal 16 senede ne yaptı diyor. Biz sıraların üzerine kitap koyuyor muyuz? Bay Muharrem üniversite ücretsiz olacak diyor, senin dünyadan haberin yok. Üniversite harçlarını kaldırdık, onların mirasıydı bu harç. Öğrencilerimize burslar veriyoruz. Nereden nereye. Bunların derdi bu değil. Biz şu ana kadar 280 bin derslik açtık. Bay Kemal ne kadar öğretmen varsa atayacağım diyor. Dürüst ol, yalan söyleme, ihtiyacın kadar atarsın. Ama bunların işleri yalan. Bay Muharrem dershanesindeki öğretmenlerin SSK primini ödememiş. Böyle bir adamdan cumhurbaşkanı olur mu? Bay Kemal, Bay Muharrem'e pazar gününden sonra 'Git Muharrem' diyecek. Başından kovmak için aday yaptı."

"BİZ IMF'YE BORCUMUZU SIFIRLADIK, ÇALIŞIP SIFIRLADIK"

"Dünyanın ilk 3'ü içerisine giren bir havalimanı inşa ettik. 29 Ekim'de Cumhuriyet Bayramı ile birlikte açacağız inşallah. Samandıra'da askeri havaalanının yerine şehir hastanesi yapıyoruz. Bunun da talimatlarını verdik. İstanbul böylece 2 tane şehir hastanesine sahip olacak. Biz yaparız, onlar laf üretir. Bizde icraat var, onlar da laf var. İlaçları nasıl alıyorduk hatırlayın. Milletimiz ilaç bulamıyordu. Şimdi böyle bir şey var mı? Şimdi iniyorsun eczaneye alıyorsun ilacını. Adaylardan bir bayan çıkmış, şehir hastanesine ne gerek var diyor, parayı üretemezsen ödeyemezsin, ama biz ürettik. Biz IMF borcumuzu bile sıfırladık. Ey Bay Muharrem, bu paralar durup dururken kazanılmadı. Çalıştık biz çalıştık."

"CHP'NİN ADAYI EDİRNE'DEKİ ŞAHSI ZİYARET EDİP OY TOPLAMAYA ÇALIŞIYOR"

"CHP'nin adayı ilk iş Edirne'deki şahsı ziyaret ediyor. Onlardan da oy koparabilir miyim hesabında. Bunlar terör örgütleri ile beraber Ankara'dan İstanbul'a kol kola yürümediler mi? Kardeşlerim pazar günü bunları sandığa gömecek miyiz? Bir tanesi de çıkmış diyor ki TİKA ve AFAD'ı satacağım diyor. Daha da ileri gitti, Milli İstihbarat Teşkilatı'nı da satacağım diyor. Bunlar zavallı ya. TİKA, bizim dünyadaki yatırımlarımızı organize eden iftiharımızdır. Bunları satacakmış. Biz bir şey yapıyoruz. Türkiye'yi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkaracağız, hedefimiz bu. Atatürk sağ olsa önce bunları mezara gömer, çünkü bunlar yalancı, dürüst değil ama AK Parti ne aldatan ne de aldanan olur."

"35 TERÖRİSTİ TOPLANTI HALİNDE ETKİSİZ HALE GETİRDİK"

Erdoğan, "Bay Muharrem diyor ki; 'Bunlar Kandile giremez. Kandil'i vuramaz. Amerika'dan izin aldı mı? İran'dan izin aldı mı?' Bay Muharrem sen Erdoğan'ı tanımamışsın. Bak Afrin'e girdik. 4 Bin 700'e yakın teröristi etkisiz hale getirdik. Cerablus'ta 3 bini aşkın DEAŞ'lıyı derdest ettik. Irak'ta PKK'yı kovalıyoruz. Onlar kaçıyor. Kandil'de birinci operasyonu 20 uçakla yaptık. 10 önemli noktayı vurduk. 2. operasyon çok daha farklıydı. Bunların lider kadroları toplantı halindeyken istihbaratımız bize haber verdi. Bu haber üzerine uçaklarımız o toplantının olduğu yeri vurdu. 35 teröristi toplantı halinde etkisiz hale getirdik. Bunlar lider kadro. Biz kimseden izin almadık. Göbeğimizi kendimiz kestik. Koalisyon güçlerine diyoruz ki; 'Münbiç'ten teröristleri çıkartın. Çıkartmazsanız biz giriyoruz. Şimdi bizim zırhlı taşıyıcılarımız şu anda Münbiç'e girdi mi? Girdi. Şu andan itibaren Münbiç'e kimler gelecek. Türkiye'deki Arap kardeşlerimiz Münbiç'e yerleşmeye başlayacaklar. Bakınız. Afrin ve bunun yanında Cerablus'a 200 bin kardeşimiz geri döndü. Şimdi bu sayı artarak devam ediyor. Hepsi evlerine dönmeyi, arzu ediyor" şeklinde konuştu.  

"SIKIYSA GELİN ŞEHİR MERKEZİNE"

Suruç'ta yaşanan silahlı saldırıya değinen Erdoğan, "Bu HDP varya ne yapıyor. Güneydoğu'da şu anda bizim partimizin ilçe başkanlarını il başkanlarını tehdite başladılar. Telefonla tehdit ediyorlar. Ulan terbiyesiz sıkıysa gelin şehir merkezine. Telefonla niye yapıyorsunuz bu tehditleri? Sıkıysa gel. Öyle Kandil'in tepesinde durmakla olmaz. Artık bunlar geçmişte kaldı. Suruç'ta bir adım attınız. Bu adımın bedelin çok daha ağır ödeyeceksiniz. O PKK'nın paçavrasını elinde tutan katil içerde. Ama şunu açık söyleyeyim bizim PKK'yla mücadelemiz çok daha kararlı olacak" diye konuştu. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!