Erdoğan seçim beyannamesini açıklayacak

AK Parti, milletvekili adaylarını bugün tanıtacak. Ankara'da düzenlenen toplantıda eğitimden sağlığa, ulaşımdan dış politikaya kadar 146 projeyi içeren seçim beyannamesi açıklanacak. Beyannameyi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın anlatması bekleniyor.

Erdoğan seçim beyannamesini açıklayacak

DAKİKA DAKİKA GELİŞMELER

-Ankara Spor Salonu'na "Vakit Türkiye vakti", "Güçlü Meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye", "Yaparsa yine AK Parti yapar", "Millet karar verecek güven ve istikrar devam edecek" pankartları asıldı. İlk kez 2014'teki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kullanılan "Erdoğan" logosu dikkat çekti.

-Atatürk, Erdoğan, Yıldırım posterleri ve Türk bayrağı yan yana asıldı. 

-AK Parti'nin "Tek sevdamız Türkiye", "Daima aşk daima millet", "Vakit Türkiye vakti" "Eroğlu Erdoğan" gibi eski ve yeni seçim şarkıları çalındı. 

-Erdoğan ve Yıldırım, salon içine kurulan platformu dolaşarak partililere beyaz karanfiller attı. 

-Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı salon çevresinde partililer dört arama noktasından geçirildi. 

-AK Parti'nin 16 yıllık siyaset yolculuğunu ve Erdoğan'ı anlatan anlatan bir sinevizyon gösterildi. 

-Ankara'dan aday gösterilen BBP Genel Başkanı Mustafa Destici de salona alkışlarla girdi.

24 Haziran seçimleri için milletvekili adaylarını belirleyen AK Parti, bugün seçim beyannamesini görkemli bir törenle açıklayacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın saat 14.00'te açıklayacağı AK Parti seçim beyannamesinde eğitimden sağlığa, ulaşımdan dış politikaya kadar 146 büyük proje yer aldığı belirtiliyor.Aynı toplantıda adaylar da tanıtılacak. AK Parti Listelerinden aday gösterilen BBP'liler de tanıltılacak. 

PARTİLİLER SALONA ALINDI 

AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili  Aday Tanıtım Toplantısı'nı izleyecek partililer, Ankara Spor Salonu'na alınmaya  başlandı.  Yurdun çeşitli bölgelerinden gelen partililer, erken saatlerde Ankara  Spor Salonu önünde toplandı. Partililer, oluşturulan güvenlik noktalarında  yapılan aramanın ardından salona alındı.  Toplantı için hazırlanan salona, üzerinde "İrade, erdem, cesaret"  yazılı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın posterleri ile Türk bayrağı ve AK  Parti flamaları asıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın salondakileri selamlaması için platform  hazırlandı. Partililerin etkinliği rahat izlemesi için de kürsünün üzerine büyük  boyutlu ekran kuruldu. Erdoğan'ın konuşma yapacağı kürsünün kurulu olduğu platformun önüne  "Vakit Türkiye Vakti" yazılı pankart asıldı.

Salonda, "Güçlü Meclis güçlü Türkiye", "Yaparsa yine AK Parti yapar",  "Millet karar verecek, güven ve istikrar devam edecek" yazılı pankartlar dikkati  çekti. 

146 PROJE VAR

AK Parti'nin 16 yıllık icraatlarını özetlerken; önümüzdeki dönemlerde neler yapılacağı da yer alacak olan beyanname 6 temel başlıktan oluşacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 6 Mayıs'ta İstanbul'da açıkladığı manifesto, özet olarak beyannamenin sunuş bölümünde yer alacak. Aday tanıtım toplantısında açıklanacak olan beyannamede yeni hükûmet sisteminin getireceği kazanımlar belirtilirken; yeni dönemde dış politika, ekonomi ve sosyal politikaların daha etkin hâle geleceği anlatılacak. Beyannamede ekonomik adımlar öncelikli olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'ahdim olsun ki' dediği, faiz, enflasyon ve cari açığın düşürülmesi için atılacak adımlar beyannamede yer alacak. Terörle mücadele ve sınırların korunması konusundaki kararlılık güçlü ifadelerle vurgulanırken; 15 Temmuz'dan sonra ilan edilen OHAL'in de tamamen terörle mücadeleye yönelik olduğunun altı çizilecek.

İPUÇLARINI DÜN VERDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçim beyannamesinde yer alacak projelerinden birini dün TRT'de katıldığı canlı yayında açıkladı. Bazı kentlere millet parkları yapacaklarını açıklayan Erdoğan, 3. havalimanın açılmasından sonra Atatürk Havalimanı'nın yerine de millet parkı yapılacağını duyurdu.  

SON MİTİNG İSTANBUL'DA

Sözcüsü Mahir Ünal, toplantıya ilişkin dün açıklamalarda bulundu. Mitinglere Erzurumile başlayacaklarını söyleyen Ünal, "Erzurum ile birlikte 30'un üzerinde ilde şu anda miting yapmayı planlıyoruz. İstanbul mitingimizi en sona bırakacağız. Biz İstanbul mitingimizi ya da başka mitingimizi Cumhur İttifakı mitingi olarak planlamayı düşünüyoruz" dedi. 

Ünal, ana konseptin "Vakit Türkiye vakti" olduğunu kaydetti. Beyannamede yeni modelin hangi alanda ne değişiklikler getirdiğini anlattıklarını ifade eden Ünal "AK Parti bu yeni toplum biçimine yeni sanayi biçimine, yeni dijital dönüşüme dönük bir seçim beyannamesi hazırladı. Eğitimden sağlığa ulaşımdan dış politikaya çok güçlü bir seçim beyannamesi göreceğiz. Ve 146 tane büyük proje sunacağız milletimize" dedi.

SEÇİM MÜZİKLERİ DE TANITILACAK

3 ayrı kategoride seçim müziği hazırladıklarını kaydeden Ünal "Bir cumhurbaşkanı adayımız, genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinin çerçevesinde hazırlanan müziklerimiz var. Şimdi Arslanbek şarkı hazırladı. Onu dinleyeceğiz. Aynı şekilde Türkiye'nin birlik beraberlik vurgusuna dönük müziklerimiz var. Bir de tabii partimize dönük müziklerimiz var" şeklinde konuştu. 

ÜNAL: ÇOK FARKLI BİR BEYANNAME GÖRECEKSİNİZ

Salonda, "Güçlü Meclis güçlü Türkiye", "Yaparsa yine AK Parti yapar", "Millet karar verecek, güven ve istikrar devam edecek" yazılı pankartlar dikkati çekti.

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal dün düzenlediği basın toplantısında, "Çok farklı bir beyanname göreceksiniz. Seçim beyannamemizde 146 büyük proje sunacağız. Keskin kuvvetler ayrılığına dayalı, güçlü hükümet, güçlü Meclis esasına dayalı olacak. Beyannamemizi yeni model ne gibi değişiklikler getiriyor, bunu anlattık. Önümüzdeki 10 yılda yeni bir toplum modeli ortaya çıkıyor. Yeni toplum biçimine, sanayi biçimi yeni dijital dönüşümüne yönelik beyanname hazırlandı" demişti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!