Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Erdoğan ODTÜ rektörüyle görüşecek

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yarın saat 14.00'de ODTÜ Rektörü Prof.Dr. Ahmet Acar ile biraraya geleceği bildirildi.

Erdoğan ODTÜ rektörüyle görüşecek

ODTÜ'de yaşanan olaylar sonrası, üniversite yönetimi öğrencilere şiddet uygulandığı için tepki göstermiş, bazı üniversiteler ise öğrencilerin davranışının yanlış olduğunu savunmuştu. ODTÜ tartışmaları devam ederken, öğrencilerin demokratik tepkilerine açık olduğunu, ancak eylemleri gerçekleştirenlerin sadece öğrenciler olmadığını ve şiddet yanlısı eylemlere kabul edemeyeceğini  belirten Erdoğan şunları söylemişti:

"Ben bu üniversitenin (ODTÜ) yönetimini anlayabilmiş değilim, bunlar samimi değiller. Siz nasıl bir üniversitesiniz. Sizin yetiştirdiğimiz öğrenciler bunlarsa Türkiye batmıştır. Bu öğrenciler uydumuz fırlatılırken gururlanacağı yerde lastik yakıp eylem yapıyor. Siz nasıl bir üniversite yönetimisiniz ki ne biçim öğretim üyesisiniz. Öğretim üyesi, derse girmiyormuş. Girmezsen girme. Böyle üniversite öğretim görevlisi olsa ne olur olmasa ne olur."

İşte 18 Aralık'tan itibaren bu tartışmalar devam ederken sürpriz bir gelişme yaşandı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yarın ODTÜ Rektörü Prof.Dr. Ahmet Acar'ı kabul edecek. Başbakan Erdoğan'ın resmi programına göre, görüşme saat 14.00'te Başbakanlık Resmi Konutu'nda gerçekleşecek.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!