Erdoğan-İnce görüşmesinin tarihi belli oldu

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bu akşam saat 21.00'de görüşeceklerini açıkladı. İnce, "Az önce cevap geldi, Sayın Erdoğan bu akşam saat 21:00'de kabul edeceklermiş, şimdi de ona gidip başarılar dileyeceğim" dedi. Görüşmenin yeri AK Parti Genel Merkezi olacak.

Erdoğan-İnce görüşmesinin tarihi belli oldu

Cumhurbaşkanı adayları Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu ve Selahattin Demirtaş'la görüşen Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan randevu talep etmişti.

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın da bugün İnce'nin randevu talebine ilişkin, "Önümüzdeki birkaç gün içinde bu olabilir. Cumhurbaşkanımız siyasi nezakete son derece ehemmiyet veren bir liderdir. Bu nezaket çerçevesinde elbette Sayın İnce'yi kabul edecektir" demişti.

Muharrem İnce, Edirne'de yaptığı açıklamada "Az önce cevap geldi, Sayın Erdoğan bu akşam saat 21:00'de kabul edeceklermiş, şimdi de ona gidip başarılar dileyeceğim" dedi. 

Muharrem İnce'nin Edirne'de yaptığı konuşması özetle şöyle: "Biz Hakkâri'deki Edirne'deki vatandaşımın değil, Prizren'deki cemil ağabeyin, Kırcaali'deki Emine teyzenin, Gümülcine'deki Ahmet amcanın da vicdanı olacağız. Soruyor devamlı, CHP'nin diyor genel başkan adayı kim? Ekonomi diyor biliyor mu? E biliyor. İlhan Kesici ekonomi biliyorsa siz tamam deyin. Başka ne olacaktı? Başarı hikayesi olacaktı. Yılmaz Büyükerşen, Türkiye'de başlı başına bir başarı hikayesidir. Başka ne olacaktı? Partizanlık olmayacaktı ve namuslu olacaktı. Ve namuslu bir adam Abdüllatif Şener o da burada. Bir şey daha olacaktı, tuttuğunu koparan bir halk adamı olacaktı. O da burada.

Edirne er meydanı. Er meydanında palavra yok, hile yok. Er meydanında pehlivanın birinin kolunu bağlamak yok. Siyaset de er meydanı. TV'leri, uçakları, örtülü ödeneği eline al. Sonra çıkın karşıma... Ben öyle yapmadım, sayın Temel Karamollaoğlu'na, makamına gittim. Başarılar diledim. Sayın Akşener'e gittim, başarılar diledim. Az önce Selahattin Demirtaş'a gittim başarılar diledim. Az önce cevap geldi, sayın Erdoğan bu akşam saat 21:00'de kabul edeceklermiş, şimdi de ona gidip başarılar dileyeceğim. "

'BAŞARILAR DİLEYECEĞİM'

Edirne er meydanı. Er meydanında palavra yok, hile yok. Er meydanında pehlivanın birinin kolunu bağlamak yok. Siyaset de er meydanı. TV'leri, uçakları, örtülü ödeneği eline al. Sonra çıkın karşıma... Ben öyle yapmadım, sayın Temel Karamollaoğlu'na, makamına gittim. Başarılar diledim. Sayın Akşener'e gittim, başarılar diledim. Az önce Selahattin Demirtaş'a gittim başarılar diledim. Az önce cevap geldi, sayın Erdoğan bu akşam saat 21:00'de kabul edeceklermiş, şimdi de ona gidip başarılar dileyeceğim.

'ÜNİVERSİTELERİ BÖLDÜRTMEYECEĞİM'

Sen ben yok, ayrı gayrı yok. Kanallar köprüler yollar iyi şeylerdir. Bundan 40 sene 50 sene önce birinci köprüyü Demirel, ikinci köprüyü Özal yaptı, üçüncüyü Erdoğan yaptı, dördüncü köprüyü de İnce gelir yapar. Bunlar kolay iş. Benim en büyük projem, en çılgın projem huzur içinde yaşamak, beraber yaşamak. Derdimiz milleti bir arada tutmak. Camileri böldüler, şu tarikatın camisi bu tarikatın camisi. Okulları böldüler. Medyayı böldüler. Şehitleri böldüler. Kıbrıs şehitleri ayrı 15 Temmuz şehitleri ayrı. Cudi'de şehit olursan başka para, 15 Temmuz'da şehit olursan başka para. En son şimdi üniversiteleri bölüyorlar. Ama o üniversiteleri onlara böldürmeyeceğim.

'80 MİLYONUN CUMHURBAŞKANI OLACAĞIM'

Türkiye birbirine düşerse, içeride kavga ederse, Türkiye bölünürse insanların yürekleri soğursa, bu sefer karşıdan size laf gelir. Fransız çıkmış, kutsal kitabımıza dil uzatıyor. Senin haddine mi? Sen kimsin? Ama şuna emin olun 24 Haziran akşamı Muharrem İnce cumhurbaşkanı, önce içerde birlik dirlik, sonra Fransa Putin, hepinizle sonra görüşeceğiz. Tek olan şeyler değerlidir. Tek olan şeyler bir kesimin olamaz, hepimizindir. AK Partililerin Cumhurbaşkanı, Cumhuriyet Halk Partililerin cumhurbaşkanı olmaz. Cumhurbaşkanı tektir. Vatan tektir, CHP'lilerin vatanı, MHP'lilerin vatanı ayrı olur mu? Olmaz. Cumhurbaşkanı da tektir, hepimizindir. Sayın Genel Başkan benim adaylığımı açıkladığımda parti rozetini çıkardım, Türk bayrağı taktım. Çünkü 80 milyonun cumhurbaşkanı olacağım."

Miting için kurulan sahneye; Yılmaz Büyükerşen, Abdüllatif Şener ve İlhan Kesici ile birlikte çıkan İnce'nin konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"24 Haziran'da Allah'ın izniyle Muharrem İnce cumhurbaşkanı. Önce içeride birlik ve dirlik. Sonra Fransa ve Putin birlikte gelin. Size söz veriyorum, genel başkan adaylığımı açıkladığında parti rozetini çıkarıp Türk bayrağı rozetin taktım. Kim olacak bu gariban olacak. Sayın Erdoğan gariban aday diyor. 3 kasım 2002'de milletvekili oldum. Erdoğan benden 5 ay kıdemsiz. Milletvekili ile başbakan maaşı arasında çok fazla fark yok. Hepimiz çok maaş alıyoruz, ben gariban oldum da sen nasıl zengin oldun aynı maaşla. 

"GARİBAN KALAN CUMHURBAŞKANI LAZIM"

Ülkeyi yöneten zenginleşiyor yaşayanlar garibanlaşıyorsa bir sıkıntı var. Hep gariban kalan cumhurbaşkanı lazım. Size sözüm bir tane, siz zenginleşmeden ben zenginleşmeyeceğim. Siz ne kadar zenginleşirseniz ben o kadar zenginleşeceğim. Sizinle beraber zenginleşeceğim. Dolar durdurulamıyor. Sayın Erdoğan diyor ki; tek dertleri beni indirmek istiyorlar.

"DOLAR İNECEKSE SEN DE İN"

Benim senle bir derdim yok. Benim derdim Türkiye. Sen indiğinde dolar inecekse, sen indiğinde euro inecekse, faiz inecekse, mazot inecekse, benzin inecekse ben be kardeşim sen de. Ne olacak yani? Sen 80 milyondan daha mı değerlisin. Dünya 5'ten büyük diyordun kutluyorum, arkandayım. Ama Türkiye de senden büyüktür. Manifesto yayımladı. Gelecek bildirgesidir manifesto. Sen 16 senedir iktidardasın. Sen gelecek bildirgesi yayımlayamazsın. Manifestoyu ben yayımlarım. Sen iflas etmenin, günah çıkarmanın belgesini yayımlarsın.

"HÜKÜMETİ KUTLUYORUM"

Bağırıp çağıran ayar veren bir cumhurbaşkanı değil yol gösteren, demokrasi, özgürlük diyen bir cumhurbaşkanı. Quantum diyen, düşünen robotları söyleyen, uzay madenciliğini konuşan cumhurbaşkanı. Bunları konuşacağız. Emeklilere birer maaş ikramiye verdi hükümetimiz, ne güzel yaptılar. Kutluyorum onları. Gençler Muharrem abiniz cumhurbaşkanı olduğunda 29 Ekim ve 19 Mayıs'ta burs vereceğiz. Bu parayı nereden bulacaksın diyorlar, sarayın ışıklarını kısacağım. 6 ay halka açık olacak, ben Çankaya Köşkü'ne gideceğim. Sarayı da üniversite sınavında ilk 5 bine girmiş bu memleketin en akıllı evlatlarına vereceğim, bilim merkezi olacak orası.

Muhafazakar kardeşlerime sesleniyorum. Başörtüsünü nerede istiyorsan orada tak. Bunu siyasetin sıcak meselesi yapma. 

Otobüs şoförün istediği yere değil, yolcunun istediği yere gider. Şener Şen'in filminde vardı Maho Ağa. Şoför bizi Almanya'ya götürecekti Ortadoğu bataklığına götürüyor." 

2002'de Sayın Erdoğan milletvekili olamadı. 2003'te Erdoğan milletvekili olunca Gül buyrun genel başkanlık sizindir dedi. Abdullah Gül'ün adaylığı söz konusu olunca evinin önüne helikopterle Genelkurmay Başkanı'nı gönderdi. Esad'a Kaddafi'ye kardeşim dedi konuşmuyor. Abdullah Gül'e kardeşim dedi aday oldu diye konuşmuyor."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!