Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Erdoğan'ın geçiş güzergahında bomba paniği

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti Genel Merkezi'ne giderken kullandığı güzergah üzerine bırakılan şüpheli bavul, polis ekiplerini alarma geçirdi. Olay yerine çağırılan bomba imha ekiplerinin 'su topu' düzeneği ile patlattığı bavuldan inşaat malzemeleri çıktı.

Erdoğan'ın geçiş güzergahında bomba paniği

Başbakan Erdoğan'ın AK Parti Genel Merkezi'ne giderken kullandığı Eskişehir Yolu Armada AVM önünde bulunan bir büfenin yanına bırakılan bavul paniğe neden oldu. Güvenlik şeridinin çekilmesinin ardından olay yerine bomba imha ekipleri çağrıldı. Kısa bir süre sonra olay yerine gelen bomba ihma ekiplerinin yaptığı incelemelerin ardından Eskişehir Yolu tek taraflı olarak yaya ve araç trafiğine de kapatıldı.

Özel kıyafetlerini giyen bomba uzmanı sinyal kesici ile şüpheli bavulun yanına 'su topu' düzeneğini yerleştirdi. Bomba uzmanının uyarılarının ardından bavul kontrollü bir şekilde patlatıldı. Ekiplerin incelediği şüpheli bavuldan inşaat işçilerinin kullandığı giysiler ve keser, testere gibi iş aletleri çıktı.Şüpheli paketin patlatılmasının ardından Eskişehir Yolu tekrar trafiğe açıldı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!