Erdoğan gençleri alkol kullanımına karşı uyardı!

Gençleri ve aileleri alkol kullanımına karşı uyaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Belediye Başkanlığımdan bu yana bulunduğum her yerde alkolü ben kaldırdım. Çok başlıklar attılar, çok köşe yazıları yazdılar. Ya bunları yazıyorsun da anayasaya niye bakmıyorsun? Anayasada devletin gençlikle ilgili görevi sayılırken, orada 'gençlerini kumardan, uyuşturucudan korur' diyor'' ifadelerini kullandı.

Erdoğan gençleri alkol kullanımına karşı uyardı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan ile birlikte, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde düzenlenen Yeşilay Zümrüdüanka Ödül Töreni'ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a törende Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal eşlik etti. Törende ödüle layık görülen İBB Başkanı Mevlüt Uysal, ödülünü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın elinden aldı.

''BULUNDUĞUM HER YERDE ALKOLÜ BEN KALDIRDIM''

Ödül Töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Belediye Başkanlığımdan bu yana bulunduğum her yerde alkolü ben kaldırdım. Çok başlıklar attılar, çok köşe yazıları yazdılar. Ya bunları yazıyorsun da anayasaya niye bakmıyorsun? Anayasada devletin gençlikle ilgili görevi sayılırken, orada 'gençlerini kumardan, uyuşturucudan korur' diyor. Ama bizden önce gelen yönetimlerin hiçbirisi bunu uygulamadı. Ama biz uyguluyoruz. Şu anda bizim yönetimimizde olan yerlerde asla bu tür bir şey olamaz. Geldiğimden bu yana hiçbir zaman ben misafirlerime alkollü içki ikram etmedim. Tasarruf benim ise ben de sevdiklerime sevdiğimden ikram edeceğim. Burada şu hususa hepimizin dikkat etmesi gerekiyor. Hiçbir insanın kendisine ve başkalarına zarar verme özgürlüğü yoktur. Her türlü bağımlılık bana göre kişinin harakiri yapması, intihar etmesi demektir. Bizim inancımızda, değerlerimizde de böyle bir özgürlük anlayışı asla vaki değildir.'' diye konuştu.

"GÖRSEM ALIYORUM"

Sigarayı birinin elinde gördüğü zaman aldığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Suni gündemlerle ülkemizi meşgul eden çevrelerin amaçlarını biliyoruz. Biz boyun eğmeyeceğiz, tuzaklarına düşmeyeceğiz ve doğru bildiğimiz yolda yürümekten vazgeçmeyeceğiz. Kadim ahlak ve edebimizden demokrasimizden hak ve hürriyetlerden asla taviz vermeyeceğiz. Gençlerimizin özgürlük alanlarını genişletirken, onları en güzel yetiştirmek için uğraşırken, sürekli form değiştiren zararlı alışkanlıklardan uzak tutacağız. Benim bir huyum var. Kimin elinde cebinde bir Sigara paketi görüyorsam ne yapıp onu alıyorum. Hemen arkadaşlarıma diyorum yazın bakalım. Alıp paketi kendi müzeme koyuyorum. Bu mücadeleyi hep beraber vereceğiz. Eğer ben bir insanı seviyorsam onun zararlı olandan kurtarmam lazım" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!