Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Erdoğan'dan olimpiyat vaadi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Olimpiyat Komitesi Değerlendirme Komisyonu üyeleri onuruna yemek verdi. Erdoğan, yemekte yaptığı konuşmada, olimpiyatlarda barış mesajını en güçlü şekilde vermeyi vaat etti.

Erdoğan'dan olimpiyat vaadi

Başbakan Erdoğan'ın komisyon üyeleri onuruna Esma Sultan Yalısı'nda verdiği akşam yemeği, basına kapalı gerçekleştirildi.


Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, IOC Başkan Yardımcısı Craig Reedie, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkanı Uğur Erdener, İstanbul 2020 Adaylık Komitesi Başkanı Hasan Arat ile Türkiye'deki azınlık cemaatlerinin temsilcilerinin de katıldığı yemekte, Türk resim ve hat sanatlarının örnekleri ile sema gösterisi sunuldu.

Barış mesajı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yemekte yaptığı konuşmada, "Olimpiyatların yapılması için gerekli şartları en ideal, en mükemmel şekilde karşılayacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

2020 İstanbul Olimpiyatları'nın, 2023 hedeflerinin hemen öncesinde, bugünkünden çok daha güçlü, daha kalkınmış, daha müreffeh bir Türkiye'de gerçekleşeceğini vurgulayan Erdoğan, "Sizlere, spor camiasına, tüm dünyaya, sadece olimpiyatlara en güzel şekilde ev sahipliği yapma mesajı vermiyoruz. Bunun yanında, tüm dünyaya, insanlığa, hoşgörü mesajının, barış ve dayanışma mesajının en güçlüsünü, en etkilisini iletme vaadini de veriyoruz" diye konuştu.

Erdoğan, İstanbul 2020'nin, spora ve sporculara köprü olacağı kadar, gönüllere, kültürlere, barışa ve dayanışmaya da köprü olacağını belirtti.

Başbakan Erdoğan, İstanbul'un, olimpiyatların sembolü olan, birbirine geçmiş 5 halkanın tam anlamıyla müşahhas hale geldiği, anlam kazandığı bir şehir olduğunu ifade etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!