Erdoğan'dan Klıçdaroğlu açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Arena Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen "TÜGEF Gelecek İçin Evet Diyor" programında konuştu.

Erdoğan'dan Klıçdaroğlu açıklaması

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Milletimizin her bir ferdi fatihin torunları olduklarını cümle aleme bir kez daha ispatladılar. 15 Temmuz'da tankla, topla, helikopterlerden yağan mermilerle silahlarla yapamadıklarını ekonomiyle, siyasi ve sosyal kaoslarla gerçekleştirmek isteyenlere fırsat vermemek için 16 Nisan'da oylanacak anayasa değişikliğini hazırladık.

Birileri diyor ki, Melis'i ve bakanlar kurulunu çoluk çocukla mı dolduracaksınız... 18-25 yaş arasındaki gençlerimizin seçme hakkı zaten var, gençlerimiz medeni kanunumuza göre 18 yaşından itibaren reşit kabul ediliyor, bu gencimiz evlenebilir, iş kurabilir, askere gidebilir, anne olabilir ama seçimde aday olamaz... Seçilip, görev yapamaz. Böyle çarpık bir mantık olabilir mi? Biz diyoruz 18-19-20-21-22-23-24... Bu yaşlardaki gençlerimize seçilme hakkını da vereceğiz.

Önümüze çıkarılan engelleri unutmadık. Biz bugüne kadar kendimizin yapamadıkları için değil, ülkemize yaptırılamayanlar için yönetim sistemini değiştiriyoruz. Meclis'i hükümet icraatlarını tıkama vasıtası haline getirmek isteyenleri meydanı bırakmamak için yönetim sistemini değiştiriyoruz. Ana muhalefetin başındaki zat diyor ki "hayır oyunun hiçbir vebali yok" Bunlar hayatları boyunca hiçbir konuda sorumluluk almadılar ki, anayasa değişikliği için alsınlar.

Bakın bu zat, ana muhalefet partisinin genel başkanı. Ya dersini hiç çalışmamış ya, hayatı bunun hep böyle geçmiş. İşte siz kendi kulaklarınızla duydunuz. 'Hayır'ın gerekçesini anlatırken ne diyor? "Cumhurbaşkanı başka bir partinin, başbakan başka bir partinin genel başkanı olunca asıl kavga o zaman çıkacak" diyor. Burada başbakan yok, sadece cumhurbaşkanı olacak. Bu zata beş tane koyun verin, beş tane keçi verin kaybeder gelir. Bilmiyor ya. İnsan 18 maddeyi hiç okumaz mı? Ben buradaki gençlerime sorayım buna ders verir ders. Karşı çıktığı sistemin ne getirdiği dahi bilmiyor.

"ANLADIN MI SAYIN KILIÇDAROĞLU?"

Biz işte böyle sıkıntılar yaşanmasın diye, cumhurbaşkanıyla başbakanlığı birleştiriyoruz. Anladın mı Sayın Kılıçdaroğlu? Artık sen bu sıkıntıları yaşamayacaksın, cumhurbaşkanıyla başbakan birleşiyor. Ne diyor? Diyor ki "cumhurbaşkanı seçim kararı ne olacak" Ha söyleyeyim onu sana. Cumhurbaşkanı seçim kararı alırsa, parlamentoyla beraber aynı gün seçime gidecekler. Yani cumhurbaşkanı seçimi de yapılacak, parlamento seçimi de yapılacak. Aynı kararı parlamento da alır. O zaman da seçim yapılacak. Yetmedi, halka da yetki veriyoruz. 100 bin imza ile cumhurbaşkanlığı seçimi de yapılır, parlamento seçimi de yapılır.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!