Erdoğan'dan CHP yorumu: Çıldırtmasalar da şaşırttılar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muharrem İnce'nin CHP'den Cumhurbaşkanı adayı olmasını "Bizi çıldırtacaklarını söyleyerek yola çıkmışlardı.Haklarını vermek lazım. Çıldırtmasalar da şaşırtmayı başardılar." sözleriyle değerlendirdi. Fransa'da Kuran-ı Kerim'i hedef alan skandal bildiri ile ilgili de "Ey batı bak bizim kutsal kitabımıza saldırdıkça şunu bilesiniz ki biz sizin kutsallarınıza saldırmayacağız ama sizi alaşağı edeceğiz bunu da bilin." ifadelerini kullandı.

Erdoğan'dan CHP yorumu: Çıldırtmasalar da şaşırttılar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın konuşması özetle şöyle:

"Cumhurbaşkanlığı için adaylar belli olmuş durumda. AK Parti ve MHP Cumhur İttifakının adayı olarak şahsımı aday gösterdi. İttifak protokolümüz YSK'ya teslim edildi. Her parti kendi adayını belirleme hakkına sahiptir.

CHP'NİN SATIŞINA GİDER

Genel başkanlığa aday olan ama bir türlü seçilemeyen birisini cumhurbaşkanlığına aday gösterdiler. CHP'nin başındaki zat aday için pek çok vasıf saymıştı. İsim açıklandığında bu aday ile belirtilen vasıflar arasında ilişki kuran pek çıkmadı. Seçmenlerine başka partilerin adayları için görev çıkartmışlar. Buna da demokrasi diyorlar. Korkarım bu işin sonu CHP'nin toptan satışına kadar gider.

'ÇILDIRTMASALAR DA ŞAŞIRTTILAR'

Seçim kampanyasında CHP'nin başındaki zata mı yoksa öne sürdüğü garibana mı bakacağız, onu bilemiyoruz. Ortada bir aslı bir de kuklası var. Bizi çıldırtacaklarını söyleyerek yola çıkmışlardı. Haklarını vermek lazım. Çıldırtmasalar da şaşırtmayı başardılar. Sürekli bize meydan okuyan, hadi bakalım dediğimizde köşe bucak kaçan bu yalancı pehlivan hiçbir işe yaramasa da milletimizi eğlendiriyor. Bu karikatür tip ve adayının maceralarını seçime kadar izlemeye devam edeceğiz. Geçtiğimiz 16 yıl boyunca hayıflanmam, şöyle sıkletimize uygun bir ana muhalefet bulamayışımıdandır."

'BU NASIL CÜCE POLİTİKA'

Biri gözüne cumhurbaşkanlığı külliyesini öteki diğeri devletin uçaklarını beriki yeni yönetim sistemini kestirmiş. İlla biz bunları yıkacağız yok edeceğiz diyorlar.. Biri Çankaya'da yatacakmış. Diğeri külliyeyi gençlere tahsis edecekmiş. Böyle politika olur mu? Bu nasıl cüce bir politikadır. Çankaya'da yatmakla orayı konuk evi haline getirmekle politika yaptığını zannedenler bu milleti ne yerine koyuyorlar. Bu millet gereken cevabı 24 Haziran'da verecektir. Tek bir dertleri var o da Recep Tayyip Erdoğan'ı yıkmak. Şayet bir gün milletimiz 'tamam' derse ancak o zaman biz kenara çekiliriz. İnşallah 24 Haziran'da milletimizle birlikte yıkım ekibine hak ettiği dersi vereceğimize inanıyorum."

'MUHALEFETİN PROJESİ YOK DEDİK AMA...'

Başka cumhurbaşkanlığı adayları da mevcut. Biz ne kadar çok adayla yarışırsak o kadar memnun oluruz. Her yiğidin bir yoğurt yiyişi var. Ötekilerin tarzı yıkmak yok etmek olabilir. Bizim anlayışımız hizmet yatırım proje üzerine kuruludur. Muhalefetin projesi yok dedik ama haksızlık ettik galiba. Bir tane projeleri var. Onu da açıkladılar. Bu proje Türkiye'yi eski sisteme geri döndürmekmiş. Her şeyden öne bu tavır milletin 16 Nisan'da ortaya koyduğu iradeye saygısızlıktır.

Afrin'de 4 bin 423 terörist etkisiz hale getirildi. Bizim milletimize taahhüdümüz yeni yönetim sistemini tüm unsurlarıyla hayata geçirmek eksikliklerini görüp bunları gidermektir.

'ONLAR SIFIRDAN BAŞLAYACAK'

Yola yeni çıkan bir çırak değil bu kadro. Gerek şahsım gerek arkadaşlarım deneyimli tecrübeli inşallah bundan sonraki süreçte biz yeni yola çıkan olmayacağız. Aldığımız mesafenin üzerine inşallah şimdi süratle yeni yeni projeleri koyarak devam edeceğiz. Onlar bu işe sıfırdan başlayacak yeni başlayacak. Biz ise aldığımız bu mesafenin üzerine yeni projelerle adımlarımızı atarak süratle ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkacağız. Bu tabi eskiyi reddetme değil. 16 yılın üzerine yepyeni, bir Türkiye inşa etme sürecidir. Ekonomide hiçbir rasyonel ve teknik temeli olmayan tamamen kur üzerinden yürütülen saldırı dalgasını tersine çevirecek projelerimiz var.

"Saray'ı üniversite yapacağım" vaadine tepki

Erdoğan, Muharrem İnce'nin Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni Orta Doğu Teknik Üniversitesi'ne devredeceği yolundaki vaadine de tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı adaylarını isim vermeden eleştiren Erdoğan, şunları söyledi:

"Muhalefete baktığımızda, biri gözüne Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni, öteki devletin uçaklarını, beriki yeni yönetim sistemini kestirmiş, 'İlla biz bunları yok edeceğiz' diyorlar. Biri Çankaya'ya gidip orada yatacakmış, biri burayı gençlere verecekmiş. Böyle politika olur mu? Bu nasıl cüce bir politikadır. Böyle politika yapacağını zannedenler bu milleti ne zannediyor? Millet gerekeni 24 Haziran'da verecektir. Bunlar çok basit, popülist politikalar. Bunlar artık mazide kaldı."

FRANSA'DA KENDİNİ BİLMEZ BİR GRUP...

Suriye yönetimiyle geçmişte hem sınır komşumuz hem de kardeşlerimizin temsilci olarak görüşürken samimiydik. Rejim kendi halkına zulmetmeye başladığında Suriyeli kardeşlerimize verdiğimiz destekte de aynı derecede samimi olduk.

Fransa'da kendini bilmez bir grup çıkmış Kuran'ı Kerim'den bazı ayetlerin çıkarılmasını isteyen bir bildiri yayınlamış bunu söyleyenlerin Kuran'ı Kerim'den haberlerinin olmadığı çok belli de acaba ömürlerinde kendi kitapları İncil'i veya Tevrat'ı veya Zebur'u okumuşlar mıdır?

Okusalar herhalde İncil'in de yasaklanmasını isterler ama bunların böyle bir derdi asla yok.

Biz batı ülkelerini İslam Türk yabancı düşmanlığı konusunda uyardıkça adımız kötüye çıkıyor.

Ey batı bak bizim kutsal kitabımıza saldırdıkça şunu bilesiniz ki biz sizin kutsallarınıza saldırmayacağız ama sizi alaşağı edeceğiz bunu da bilin.

Siz kimsiniz ki de bizim kutsallarımıza saldırıyorsunuz. Biz sizin ne denli aşağılık olduğunuzu biliyoruz. Bunu zaten her yerde yaptınız. Ne kadar siz bunları yapsanız da biz sizlerin kutsallarınıza saldırmayacağız. Çünkü biz siler gibi aşağılık değiliz. Bizim bir duruşumuz karakterimiz yapımız var. Biz kime nerede hangi dille konuşulacağını iyi biliriz.

Onun için de kim ne derse desin biz hakikatleri haykırmayı sürdüreceğiz.

Açık ve net söyleyeceğiz 600 isimden oluşan bir listeyle halkımızın karşısına çıkacağız. Listede yer alanlar alamayanlar olacak biz bunu bir kuyumcu hassasiyetle yapacağız.

Yer alanlar almayanlar bizi anlayışla karşılaması gerekir.

CUMHUR İTTİFAKI GAYET İYİ GİTTİ

Bu listelerle tek derdimiz var halkımızın karşısına en idealiyle çıkabilmek. Burada tabi birçok hassasiyetlerimiz var.

Cumhur ittifakı şu ana kadar gayet iyi gitti. Allah nazardan saklasın. Diğer partilerin kurduğu üç benzemezden farklı olarak biz tek cumhurbaşkanı adayı ile milletimizin karşısına çıkacağız.

Seçim tarihine kadar en azından büyükşehirlerimizi kapsayan programımızı mutlaka gerçekleştireceğiz

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

O milletvekillerini ağlata ağlata nöbete gönderdiler. Şimdi de seçmenlerine başka partilerin adayları için seçim kurullarında görev çıkartmışlar. Bunu da demokrasiyle açıklıyorlar. Dünyanın hiçbir yerinde siyaset mühendisliği hesapları için milletvekili pazarlam siyasetin kuralları içinde yoktur. Korkarım bu hesap CHP'nin toptan satışına kadar gider.

Fazla uzatmak istemiyorum. Nasıl olsa CHP bunun hesabını millete tek tek verecektir. Burada bir sıkıntımız var. Seçim kampanyasında CHP'nin başındaki zata mı, yoksa öne sürdüğü garibana mı bakacağız? Perdenin önünde bir figür, tüm konuşmaları ve hareketi arkadaki kuklacı yapar. Biz sopanın ucundaki figürle uğraşacağız, sopayı tutanla mı uğraşacağız. Bizi çıldırtacaklarını söylemişlerdi, haklarını verelim. Çıldırtmasalar da şaşırtmayı başarıdılar. 

Hep söylediğim gibi hizmet yarışını da, siyaset yarışını da hep kendi kendimizle yapmak zorunda kaldık. Hamdolsun, milletimize olan hizmet aşkımızla cumhuriyet döneminde yapılan hizmetlerin 3 katı, 5 katı, 10 katı hizmetlere imza attık. Kimse bizi kriterleri yükseltmeye zorlamadı. Hepsini kendi irademizle hayata geçirdik. Çünkü büyüyen ve güçlenen Türkiye'nin ihtiyacı buydu.

Değerli kardeşlerim, biz bugüne kadar hep değişimden, yenilikten, gelişmeden yana olduk. İcraatlarımızı da bu doğrultuda yaptık. Buna karşılık muhalefete baktığımızda, biri gözüne Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni, öteki devletin uçaklarını, beriki yeni yönetim sistemini kestirmiş, "İlla biz bunları yok edeceğiz" diyorlar. Biri Çankaya'ya gidip orada yatacakmış, biri burayı gençlere verecekmiş. Böyle politika olur mu? Bu nasıl cüce bir politikadır. Böyle politika yapacağını zannedenler bu milleti ne zannediyor? Millet gerekeni 24 Haziran'da verecektir. Bunlar çok basit, popülist politikalar. Bunlar artık mazide kaldı. Kimse bunları yutmuyor. Ya millet neyi yıkacağınızın değil, neyi inşa edeceğinizin projesini bekliyor. Zaten bugüne kadar dikili bir ağacınız yok, neyi dikeceksiniz, onu söyleyin. Kafanızda Türk milleti için akılda alacak, dertlere derman olacak, tarihe geçecek bir projeniz var mı, onu söyleyin. Manifestomuzu paylaştık, inşallah yakında projelerimizi de paylaşacağız.

"ONLAR 'TAMAM' DERSE, KENARA ÇEKİLİRİZ"

Tek bir dertleri var. O da Recep Tayyip Erdoğan'ı yıkmak. Bizi İstanbul Büyükşehir Başkanlığı'na da, AK Parti Başkanlığı'na da, Başbakanlığa da, Cumhurbaşkanlığına da milletim getirdi. Onlar "Tamam" derse, kenara çekiliriz. Kim bugüne kadar hukuksuz bir şekilde yıkmaya kalktıklarında milletimizle karşısında olduk. İnşallah yıkım ekibiyle 24 Haziran'da milletimizle karşılarında olacağız.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!