Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Erdoğan'dan bayrak çağrısı

Milli İradeye Saygı mitinglerinin üçüncüsünü Kayseri'de düzenleyen Başbakan Erdoğan, "Balkonlara, camlara bayraklarımızı asacağız. Biliyorsunuz bizim bayrağımız budur. Bunun dışında bayrağımız yoktur. Bayrak Yasası'na uygun olan bu bayrağımızı asmanızı istiyorum" dedi.

Erdoğan'dan bayrak çağrısı

 

Başbakan Erdoğan, Kayseri'deki "Milli İradeye Saygı" mitinginde Akil İnsanlar Heyeti ile gerçekleştireceği görüşmenin tarihini açıkladı. 26 Haziran Çarşamba günü gerçekleşecek olan görüşmede 62 akil insan, hazırladıkları 7 ayrı raporu Başbakan Erdoğan'a takdim edecek. Her coğrafi bölge için ayrı ayrı hazırlanan raporlar Kamu Düzeni ve Müsteşarlığı'nda toplandı. Müsteşarlık, 26 Haziran Çarşamba günü saat 14.00'te Dolmabahçe Ofisi'nde gerçekleşecek görüşme için akil insanları tek tek davet etti.

Akil insanlar, 7 ayrı bölgede görüştükleri vatandaşların görüş ve önerilerini hazırladıkları raporlarda özetledi. Her biri 40-50 sayfalık olan 7 ayrı rapor, Dolmabahçe'deki toplantıda detaylı olarak Başbakan Erdoğan'a sözlü olarak da aktarılacak. Başbakan Erdoğan'a takdim edilen raporlardaki görüş ve önerileri dikkate alarak hükümetin çözüm sürecinde atacağı yeni adımlar belirlenecek. Raporlar ayrıca AK Parti'nin yetkili kurulları olan MYK ve MKYK'da da masaya yatırılacak. Diğer yandan ilk Bakanlar Kurulu toplantısında da raporlar yine detaylı şekilde ele alınacak.

Dolmabahçe'de yapılacak olan toplantı, çözüm sürecinde kritik bir rol oynayan akil insanların görevleriyle ilgili son toplantıları olacak. Akiller ayrıca Başbakan Erdoğan ile de son kez bir araya gelecek. Başbakan Erdoğan'ın ise toplantıda Akil İnsanlar Heyeti'ne gösterdikleri gayret için teşekkür edeceği öğrenildi. Dolmabahçe'de gerçekleşecek olan toplantıda raporların detaylı olarak değerlendirileceği, bu sebepten dolayı toplantının ucu açık bir toplantı olarak planlandığı öğrenildi.

"Bu mitingler ayrıca mart seçim kampanyasının çalışmasıdır. Balkonlara, camlara bayraklarımızı asacağız. Biliyorsunuz bizim bayrağımız budur. Bunun dışında bayrağımız yoktur. Bayrak Yasası'na uygun olan bu bayrağımızı asmanızı istiyorum. Balkonlar, pencereler ay yıldızlı bayrağımız ile döşensin" ifadelerini kullanan Başbakan Erdoğan, konuşmasının son bölümünde Kayseri'deki Cumhuriyet Meydanı'nı dolduran vatandaşlara veda etti.

Erdoğan, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığını ziyaret etmek için alandan ayrıldı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!