Erdoğan'dan "100. Yıl Kutlamaları" genelgesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstiklal mücadelesinin mihenk taşlarından biri olan 19 Mayıs 1919 tarihinin 100. yılı vesilesiyle tüm yurt genelinde kutlamalar düzenlenmesine ilişkin genelge yayımladı. Belirlenen 100. yıl logosu başta Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Samsun Valiliği olmak üzere tüm ilgili kamu kurum ve kuruluşlarınca 2019 yılı boyunca tüm resmi yazışmalarda kullanılacak.

Erdoğan'dan ''100. Yıl Kutlamaları'' genelgesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan  genelgeye göre, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 16 Mayıs'ta İstanbul'dan yola  çıkarak 19 Mayıs'ta Samsun'a ulaşmasıyla başlayan İstiklal mücadelesinin mihenk  taşlarından biri olan 19 Mayıs 1919 tarihinin 100. yılı vesilesiyle başta Samsun  olmak üzere tüm Türkiye'de gençlik, spor ve kültür etkinlikleri düzenlenecek.

Buna göre, 100. yıl kutlamalarına ilişkin etkinlikler yıl boyunca  İstanbul, Samsun, Amasya, Erzurum, Sivas ve Ankara güzergahı başta olmak üzere  tüm Türkiye'de gerçekleştirilecek. Düzenlenecek etkinlikler Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm  Bakanlığı ile Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının koordinasyonunda  yürütülecek.

Kutlamalar kapsamında yapılacak spor müsabakaları, kamplar, turnuvalar  ve benzeri her türlü sportif faaliyetler Gençlik ve Spor Bakanlığınca, kültür,  sanat, turizm ve tanıtım alanında yapılacak etkinlikler de Kültür ve Turizm  Bakanlığı tarafından planlanıp yürütülecek. Diğer faaliyetler ise ilgili  bakanlıklar ve valiliklerin koordinasyonunda yapılacak. Bu kapsamda  gerçekleştirilecek proje ve etkinliklere ait giderler ilgili bakanlıklarca  karşılanacak.

İstanbul, Samsun, Amasya, Erzurum, Sivas ve Ankara'da yapılacak  etkinlikler için ilgili bakanlıklardan bütçe talep edilebilecek, koordinatör  kurumlarca uygun görülen sponsorluk, hizmet alımı anlaşmaları yapılabilecek.

"100. yıl logosu" tüm resmi yazışmalarda kullanılacak

Yıl boyunca gerçekleştirilecek tüm gençlik, spor ve kültür  etkinliklerine ilişkin logo, afiş, duyuru, davetiye, ilan ve benzeri belge ve  görsel dokümanlar, 100. yıl kutlamaları için oluşturulan kurumsal kimliğe uygun  olarak hazırlanacak.

Belirlenen 100. yıl logosu başta Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve  Turizm Bakanlığı ile Samsun Valiliği olmak üzere tüm ilgili kamu kurum ve  kuruluşlarınca 2019 yılı boyunca tüm resmi yazışmalarda kullanılacak.

Kutlamalar kapsamında yıl boyunca tertiplenecek etkinliklerin en iyi  şekilde gerçekleştirilebilmesi için ihtiyaç duyulacak her türlü destek, yardım ve  kolaylık tüm kamu kurum ve kuruluşlarınca geciktirilmeksizin öncelikli olarak  yerine getirilecek.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!