Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

ERDOĞAN CHP'YE ÇOK SERT YÜKLENDİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kastamonu mitinginde konuşuyor. Erdoğan konuşmasında CHP ve MHP'ye sert eleştirilerde bulundu.

ERDOĞAN CHP'YE ÇOK SERT YÜKLENDİ

BAŞBAKAN'IN KONUŞMASINDAN SATIRBAŞLARI:

Çanakkale'de şehitliği dolaşırken Kastamonu şehitlerinin çokluğu dikkatimizi çekti. Öğrendik ki en fazla şehit veren ilimiz. Kastamonu birliliğin ve beraberliğin şehridir.
CHP bu milletin dini değerlerine ardı ardına hakaretler ediyor. Eskişehir'de sergi açtılar, camiye tesettüre hakaret ettiler. CHP'nin milletvekili adayı Allah'ın ayetine sinir bozucu diyor yani sen prof. olmuşsun ama cehalet yer yerinden akıyor.
Sadece 'edep yahu' dedik sustuk. Ardından Balıkesir'de şahsıma ait hakaret içeren ifadeler kullandı. Hacı Bektaşı Veli 'Eline beline diline hakim ol' diyor. Kendisinden önceki beline hakim olamadı gitti. Ama şimdi aday oldu. Peki diğer taraftaki hanım ne oldu? Suçlu o mu oldu?
Hala bu medya 'insanın özeline karışıyor' diyorlar. Yahu kendi eşiyle bir şey oluyor da özel oluyor. Özel değil genel. Genel bir ahlaksızlıktır başka bir şey değil. Toplumu aldatmayın diyor.
Bahçeli çıkmış ''AK Parti iktidarı insanların özeline giriyor'' diyor. Neden? Çünkü kendi adamlarınında kaseti çıktı. 'Özeldi' de, istifa ettirme sahip çık o zaman
Kılıçdaroğlu böyle bir kasetin genel başkanıdır. Yoksa onun haddine mi? kaset çıkmasaydı başkan olabilir miydi?
Dün Siirt'te haddi aşarak aklı izanı, vicdanı, inancı bir kenara bırakarak mutlak yaratıcımız olan Allah'a dil uzatmak gibi bir densizliğe imzasını attı. Haşa diyorum Allah mekandan münezehtir diyorum.
Kılıçdaroğlu statükocuların Allah'ı Ankara'dır diyor. Kastamonu'dan sesleniyorum. Siirt'te beklediğin kalabalığı bulamadın diye bu densizliği yapmaya hakkın var mı? Bu yaradana karşı küstahlıktır. Ama yaradana yapılmış bu küstahlığa gülüp geçemem bunu benzetmesini yapamazsın.
Nedir bu denizlik. Bizden özür dileme. Bari bu edepsizlikten dolayı müslümandan milletten özür dile. Zerre kadar hayiyetin varsa o kolkukta oturmazsın.
Bu ülkenin yüzde 99'u müslaman diyeceksin, sonra mutlak yaratıcıya densizlik yapacaksın. Haddini bil haddini diyorum. Bunlar sandığa gömülecek. Bunlara demokratik yoldan haddini bildirmeliyiz.
Artık kara tahtayı kaldırıyoruz. Akılı tahtalar bilgisayar donanımlı olacak. Her çocuğa ücretsiz birer tane elektronik kitap veriyoruz. Ipad'ı biliyorsunz değil mi? müfredat içinde olacak. Amerika'da George nasıl okuyorsa Kastamonu'da Ayşe Fatma aynı imkana sahip olacak.
Merkez Bankası'nda 93 milyar dolar para var. Kılıçdaroğlu bu paraya göz dikmiş anlaşıla. Bunlar kasalar doluyken boşaltmaya alışmışlar. Geç artık geç. Daha çok beklersin. İnşallan 12 Haziran'da defterin dürülecek. Bir daha gelemezsin.
Ecevit Kılıçdaroğlu'nun başarısız bürokat olduğunu öğrenince veto etti. Şimdi kalkmış Ecevit üzerinden prim yapıyor.
CHP'nin Muğla milletvekili adayı o dönemde savcıyken 2003 tarihli Neşter iddianamesinde Kılıçdaroğlu'nu tanık olarak dinliyor. İddianamede SSK'da yolsuzuk iddialarının diz boyu olduğunu söylüyor. O gün sanık olarak davet etmeyen savcıya şimdi vefa borcunu ödedi ve Muğla'dan milletvekili adayı yaptı. Bunların her yer tarafı batak.
Devletin kamu net borç stoku neydi biliyor muydunuz? Yüzde 61. Şimdi yüzde 25. Devletin ödediği faiz yüzde 63'tü. Şimdi yüzde 7 borçlanma faizi ödüyor. Enflasyon neydi? Yüzde 30, şimdi 4.3
Ilgaz tünelini yapıyoruz inşallah. Artık dağları aşmayacaksınız. Sağlıkta Kastamonu'ya 83 trilyonluk yatırım yaptık. İstikrar sürsün Kastamonu büyüsün mü? Kastamonu Adalet Sarayı'nı hizmete açtık. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!