Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Erdoğan bekarlara seslendi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Konya'daki toplu açılış töreninde açıklamalarda bulundu.

Erdoğan bekarlara seslendi

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:
Yarın inşallah vuslatının 739'ncu yıl dönümünde Konya'da Hazreti Mevlana'yı hep birlikte yad edeceğiz. Bu kadim Selçuklu başkentine hizmet etmek bizim için iftihar vesilesidir.

"PROJE RAFA KALKMIŞTI"

Konya'nın asırlardır hayalini kurduğu bir projenin açılışını yapıyoruz. Konya ovasını suyla buluşturacak Mavi Tünel ve Bağbaşı tünellerini tamamladık ve bugün açılışını gerçekleştiriyoruz. Biz göreve geldiğimizde Konya Ovası projesini raflara kaldırmış terk edilmiş halde bulduk. GAP ve DAP ile birlikte Konya Ovası projesini ele aldık ve çalışmalara hız verdik.

"YARI FİYATINA MAL ETTİK"

Bakın Konya alan olarak en büyük illerinden biri. Ancak su kaynakları son derece kısıtlı. 1819 yılında yaklaşık 200 yıl önce Konya topraklarının bu susuzluğunu gidermek için ilk girişim yapıldı, başarısız oldu. 1891-72 ve 80'de aynı şekilde teşebbüsler oldu ama bunlar da sonuçsuz kaldı. 2004 yılında biz bu projeyi yeniden ele aldık Bağbaşı ve Mavi Tünel ihalesi 1996'da 400 milyon dolara yapılmıştı. Bu rakam 550 milyon dolara kadar varıyordu. Biz yeni teknikler uygulayarak projenin maliyetini iyice düşürdük. 217 milyon dolara ihale edildi. Biz bu iki yatırımı neredeyse yarı fiyatına mal ettik.

TBMM genel kurulu bir haftadır yoğun şekilde çalışıyor. Perşembe günü bütçe oylaması yapılacak ve 2013 bütçemiz de şekillenmiş olacak. Hükümet olarak 10 bütçe hazırladık. Biz görevi devraldığımızda Türkiye ekonomik yük bakımından 26. sıradaydık, şu anda 17'nci sıraya yükseldik. Bu lafla olmuyor, çalışarak oluyor.

"BEKARLARA SESLENİYORUM"

Bekar olan gençlere sesleniyorum. Gençler evleneceksiniz. 1071 neslini sizler yetiştireceksiniz. Her gittiğim yerde en az üç çocuk diyorum. Daha fazla olmalı, azı olmamalı. Genç ve dinamik bir nüfusu yetiştirmeliyiz. Bunu ihmal etmeyelim.

4+4+4 ile yeni bir dönem başladı. Siz birilerinin televizyonlarda dediklerine bakmayın. Onların derdi yok. Biz dertliyiz dertli.

"NE OLUR BİRBİRİMİZİ ALLAH İÇİN ÇOK SEVELİM"

Ne olur, birbirimizi Allah için çok sevelim. Birbirimize düşürmek isteyenlere prim vermeyelim. Biz enerjimizi dışarı harcayalım. Bizi ayırmak bölmek isteyenlere kulak asmayalım. Bizi kıskananlar var onların oyununa gelmeyelim. İnanıyorum ki bu oyunu bozacağız.
Konya gibi şehirlerimize yeni bedeller ödetilmesine asla müsaade etmeyeceğiz.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!