Erdoğan: Bay Kemal, Bay Muharrem ne anlar tünelden

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Antalya'da düzenlenen mitingde konuşuyor. Erdoğan konuşmasında Muharrem İnce'nin açıklamaları hakkında "Devletin köprüleriyle, kamu özel ortaklığı ile yapılmış köprünün ne demek olduğunu bunlar anlamaz. Şimdi bunun üzerinden bile rant elde etmek istiyor Bay Muharrem. Haa haklı da olabilirsin inşallah bir daha ki bayrama başka bir formülle inşallah onları da ücretsiz yaparız. Bizi bunlarla ürkütemezsin Bay Muharrem" dedi.

Erdoğan: Bay Kemal, Bay Muharrem ne anlar tünelden

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya'da düzenlenen AK Parti mitinginde konuşuyor.

Erdoğan'ın konuşmasında öne çıkanlar şöyle:

Seni kalpten selamlıyorum rüyalarımın şehri Antaltalya. Buradan sizlerin aracılığı ile tüm Antalya'yı selamlıyorum. Buradan hepinizin bayramını kutluyorum. Antalya kendine hizmet edenle, siyaseti istismar edenleri çok iyi bilir. Türkiye'nin değişimini sizlerle birlikte ilerlettik ve devam ettiriyoruz. Şimdi yeni ve daha güçlü bir atılımın eşiğindeyiz. Huzurlu ve müreffeh bir ülke için hazır mıyız Antalya? Antalya güçlü meclis için hazır mıyız? Seçime MHP ile Cumhur ittifakı olarak giriyoruz. 24 Haziran'da Cumhur ittifakını destekliyor muyuz? Antalya vakit Antalya vakti diyor muyuz. Türkiye'yi şahlandırıyor muyuz? Son 16 yılda Antalya'ya 38,5 katrilyon yatırım yaptık.

Laf değil, biz yaptığımızı konuşuyoruz. Onlar ne konuşuyor? İcraat, icraat. Bizim midemiz boş laflara yok. Antalya'da üniversite sayısını 5'e yükselttik. Yeni yurtlar inşa ettik. Antalya'ya 33 bin kapasiteli bir stadyum yaptık mı? Sağlıkta 19 hastane ile birlikte 54 adet sağlık tesisini Antalya'ya kazandırdık mı? Antalya'ya yapacağımız şehir hastanesinin ihale süreci devam ediyor.

BAY KEMAL, BAY MUHARREM NE ANLAR TÜNELDEN?

Ulaşımı kolaylaştırmak toplam uzunluğu 10 KM'yi bulan 14 tünel yaptık. Bay Kemal, Bay Muharrem ne anlar tünelden? Antalya'da projelerimiz hala devam ediyor. Bunların böyle derdi yok. Bunların dertleri yok. Köprülerin fiyatları konuşuyorlar. Devletin köprüleri ile kamu-özel ortaklığı ile yapılan köprülerin farklarını bunlar bilmez. Biz devlete ait olanları bayramda ücretsiz yaptık buyrun geçin diyoruz. Kamu-özel sektörleri le yapılanlar ücretli. Bir dahaki bayrama bir formulünü bulur onları da ücretsiz yapabiliriz.

Biz yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı konuşuyoruz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır.

Bay Kemal. Ben yaptıklarımla konuşuyorum. Bay Muharrem, ben yaptıklarımla konuşuyorum. Sen neyle konuşuyorsun?

Antalya'dan sesleniyorum. Bu kardeşinize baş ustalık için izin veriyor musunuz?

BATI ANTALYA HAVALİMANI İÇİN KOLLARI SIVADIK

Biz yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı konuşuyoruz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Kardeşlerim Antalya'yı hızlı tren projeleri tüm Türkiye ile, havalimanı ve limanlar ile tüm dünyaya bağlıyoruz. En önemlisi de şehrimizi hem İstanbul'a, hem Afyonkarahisar üzerinden İzmir'e bağlayacak olan hızlı tren projesidir. Bay Kemal ben yaptıklarım ile konuşuyorum sen ne ile konuşuyorsun? Şimdi Batı Antalya Havalimanını yapmak için kolları sıvadık Bay Kemal, Bay Muharrem.

Antalya'dan Türkiye'ye sesleniyorum bu kardeşinize baş ustalık için icazet veriyor musunuz? Antalya biz size hep yapacaklarımızı vaat ettik. Batı Antalya Havalimanı'nı 2022'ye kadar tamamlamayı planlıyoruz. Bu yıl 40 milyon turist bekliyoruz. 32 milyar gelir bekliyoruz. Antalya'nın bir diğer önemli noktası da tarımdır. Biz hiç bir zaman tarımla uğraşanları yalnız bırakmadık. Tarımı geliştirmek için Antalya'da 19 baraj yaptık.

DOLUDAN ZARAR GÖREN ÇİFTÇİYE GEÇMİŞ OLSUN

Bugünkü yağış dolu ve hortumda dolayı zarar gören çiftçilerimize geçmiş olsun diyorum. Tarımla uğraşan çiftçi kardeşlerimizi hiçbir zaman yalnız bırakamadık. Olması gereken yapılması gereken neyse biz bunları yaparız.

'KARŞI TARAFTAN OLANLARIN PKK SEMPATİZANI OLDUKLARI TESCİLLİ'

Suruç'ta acı bir hadise yaşandı. Bölücü örgüt mensupları parti mensuplarımıza saldırdılar. Milletvekilimizin ağabeyi bölücü örgüt yandaşları tarafından şehit edildi. Karşı taraftan da ölenler oldu.

Hayatını kaybeden kardeşimize bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum.

Karşı taraftan olanların PKK sempatizanı oldukları tescilli.

Daha önce partimizin pek çok mensubunu sırf kendi siyasetlerine uygun hareket etmiyor diye çocuklarının gözü önünde şehit edeneler bir kez daha aynı yola başvurmuştur. Bunlar kandan beslenen vampirdir.

İşte şimdi adayları var. Nerede bu aday? Edirne cezaevinde. Bu aday terörden beslenmedi mi? 53 Kürt kardeşimi bunlar öldürmedi mi?

'BU DEMİRTAŞ SELO. SELO'YU ZİYARETE KİM GİTTİ?...'

Bunlar sokağa dökenler kimdi? Bu Demirtaş, Selo. Selo'yu ziyarete kim gitti? Bay Muharrem gitti.

Diyarbakır mitinginde de yine onlarla beraber olmadılar mı? Bu Bay Muharrem Bu Bay Kemal birbirine destek vermiyor mu?

Yeri gelir Gabar'a gireriz, Tendürek'e gireriz, Kandil'e gireriz, Sincar'a gireriz. Bize tehdit oluşturuyorsa oraları serbest bırakmayız.

Afrin'in komutanına "Apoletleri sökeceğim" diyor. Sen neyi, söküyorsun? Apoleti sen mi taktın. Benim milletin o kahramanına sahip çıkacaktır.

24 haziranda kim kimin apoletini sökecek gelin bunun hesabını soralım.

GEÇEN DÖNEM ANTALYA'DA BİRA FESTİVALİ YAPMAKTAN BAŞKA BİR ŞEY YAPMADILAR

Geçen dönem Antalya'da bira festivali yapmaktan başka bir şey yapmadılar. Bu festivalde bir genç de hayatını kaybetmişti. Bu kişi seçilerken Antalya'da bedava elektirik dedi. Bunu kullanabilen oldu? Antalyalılar en pahalı suyu kullandılar. Bunlar böyledir. Seçim döneminde bol keseden atıp tutarlar. Biz yapamayacağımızı söylemeyiz, söylediğimizi de yaparız.

MACRON İLE KONUŞTUM

Yurt dışındaki kardeşlerimiz, büyük fedakarlık göstererek sandıklara gidiyor... Bu sabah Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile görüştüm. 'Bak, bizim insanımız orada biraz çile çekiyor, lütfen demokratik haklarını kullanmada yardımcı olun' dedim. Bakalım, söz verdi, 'Elimizden geleni yapacağız' dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!