'Erdoğan'a Balkanlar ziyaretinde suikast' ihbarı! İlk açıklama geldi...

Anadolu Ajansı'nın haberine göre Bosna Hersek ziyareti öncesi istihbarat örgütlerine ulaşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Balkanlar'da bir grup Türk asıllı kişi tarafından suikast yapılabileceği ihbarları, güvenlik birimlerini harekete geçirdi. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ise konuyla ilgili twitter'dan yaptığı açıklamada "Cumhurbaşkanımıza suikast ihbarları, yeni değil, sürekli vardır. Baskı,tehdit ve ölüm korkusuyla, baskı altına alınacak, davasından vazgeçirilecek ve yolundan döndürülecek bir lider değildir R.Tayyip Erdoğan. Bunca yaşanmışlığa rağmen, bunu öğrenememiş olanlar ancak ahmaklardır" dedi.

'Erdoğan'a Balkanlar ziyaretinde suikast' ihbarı! İlk açıklama geldi...

Bosna Hersek ziyareti öncesi istihbarat örgütlerine ulaşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Balkanlar'da bir grup Türk asıllı kişi tarafından suikast yapılabileceği ihbarları, güvenlik birimlerini harekete geçirdi.

Alınan bilgiye göre, Makedonya'nın başkenti Üsküp'te yaşayan  Türklerden istihbarat birimlerine, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Balkan ülkelerine  yapacağı bir ziyaret sırasında suikast girişiminde bulunulabileceği yönünde  duyumlar olduğu" ihbarı geldi.

Batılı haber alma servislerinden de Türk istihbarat birimlerine  "Önümüzdeki dönemde Balkanlar'a gerçekleştireceği bir ziyaret sırasında bir grup  Türk uyruklu kişinin Erdoğan'a yönelik suikast  hazırlığı içinde olduğu" yönünde  bilgi verildi.   Farklı kaynaklardan gelen benzer bilgiler üzerine harekete geçen  güvenlik birimlerince konuyla ilgili araştırma başlatıldı.

Alınan ihbarlarla ilgili detaylı istihbari çalışmaların sürdüğü, şu  anda zaman, gün, lokasyon, planlanan suikast metodu konusunda net bilgiye sahip  olunmadığı, istihbarat örgütlerinin, konunun araştırılması sırasında koordinasyon  içinde hareket ettiği ve bilgi paylaşımında bulundukları öğrenildi.

İÇ POLİTİKA MALZEMESİ OLARAK KULLANILACAK

Öte yandan Erdoğan'ın Saraybosna'ya yapacağı ziyaretin, Bosna  Hersek'te 7 Ekim'de gerçekleştirilecek genel seçimler öncesinde bu ülkenin  muhalefeti tarafından iç politika malzemesi olarak kullanılacağı öne sürüldü.

Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Bakir İzetbegoviç  liderliğindeki Demokratik Eylem Partisi'ne muhalif grupların, ziyaret sırasında  Erdoğan'ı protesto edeceği belirlendi. Muhalefetin, Skenderija Meydanı'nda  düzenleyeceği protesto mitingine katılımı geniş tutmak için sosyal medyadan çağrı  yaptığı ortaya çıktı.

BEKİR BOZDAĞ'DAN İLK AÇIKLAMA

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ da konuyla ilgili şu mesajları paylaştı:

1) Recep Tayyip Erdoğan;
-Türkiye Cumhurbaşkanıdır,
-Türk milletinin lideridir, 
- milletin adamıdır,
- adaletin bekçisidir,
-mazlumların cesur ve gür sesidir,
-her daim hakkı tutup kaldırandır,
-milletine, bayrağına, vatanına ve devletine sevdalıdır,
-Allah'a ve Resulü'ne aşıktır.

2) Böylesine büyük bir liderden ve dava adamından rahatsız olan ve cumhurbaşkanımızı yok etmek isteyen çevrelerin olduğunu da biliyoruz. Suikast ihbarları her daim olan ihbarlardır.

3) Recep Tayyip Erdoğan, imanlı, salih bir mü'mindir. Allah'ın izni olmadan verilen canı kimsenin alamayacağına imanı tamdır. Cumhurbaşkanımız bugünlere, nice tehditleri ve nice baskıları aşarak, nice oyunları ve tuzakları bozarak geldi bundan sonra da aynı inançla devam edecektir.

4) Cumhurbaşkanımıza suikast ihbarları, yeni değil, sürekli vardır. Baskı,tehdit ve ölüm korkusuyla, baskı altına alınacak, davasından vazgeçirilecek ve yolundan döndürülecek bir lider değildir R.Tayyip Erdoğan.Bunca yaşanmışlığa rağmen, bunu öğrenememiş olanlar ancak ahmaklardır.

5) Allah'ın yardımı, himayesi ve muhafızlığı altında, aziz milletimizin, ümmeti Muhammed'in ve mazlumların duasıyla Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yoluna devam edecektir. Kimse bu yolu kapatamayacak, kimse bu yürüyüşü durdurmayacaktır.

6) Ya Rabbi! İslam ve Türkiye düşmanlarının şerrinden cumhurbaşkanımızı sen koru. Ya Rabbi, sen tuzak kuranların en hayırlısısın, bütün tuzakları kuranların başına geçir. Ya Rabbi, milletimizin,ümmeti Muhammed'in ve mazlumların lideri ve umudu cumhurbaşkanımızın muhafızı sen ol.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!