ERDEMİR'DEN MUDANYA ÇIKARMASI

CHP Bursa Milletvekili Adayı Aykan Erdemir, AKP iktidarında eğitime ayrılan kaynağın yetersiz olduğunu dile getirerek, "Ataması yapılmayan 350 bin öğretmenimiz var. Bu ortamda AKP iktidarı öğretmen ithal etmeye kalkıyor. Bu çok üzüntücü verici bir durum" dedi.

ERDEMİR'DEN MUDANYA ÇIKARMASI

CHP Bursa Milletvekili Adayı Aykan Aydemir, seçim çalışmaları kapsamında Mudanya İlçe Teşkilatı'yla beraber, Öğretmenevi Lokali, Mudanya Kent Konseyi, esnaf ve halkı ziyaret etti.

Yrd.Doç.Dr. Aykan Erdemir, Mudanya Öğretmenevi'nde yaklaşık 60 kişilik öğretmene seslendi. Erdemir, şunları söyledi :

"Bir akademisyen olarak, sizlerin içinden gelen bir insanım. Bir eğitim sistemi ancak o sistemin içinde yer alan eğitimcinin, kalitesi kadar kaliteli olabilir. Son 9 yılda eğitime ayrılan kaynak, eğitimin kaliteli bir şekilde yapılabilmesini sağlayacak seviyede değil. 350 bin ataması yapılmayan öğretmenimiz var. İktidar, bu ortamda öğretmen ithal etmeye kalkıyor. Bu çok üzüntücü verici bir durum."

Cumhuriyet Halk Partisi'nin genel anlayışında iki önemli nokta olduğunu belirten Erdemir, bunun güçlü demokrasi ve güçlü sosyal devlet anlayışı olduğunun altını çizdi. CHP'nin Türkiye'nin en güçlü demokrasi anlayışına sahip partisi olduğunu söyleyen Erdemir, "Siz de ülkenin korku toplumuna dönüştüğünü, hukukun üstünlüğünü kaybettiğini, güçler ayrılığı dengesinin bozulduğunu düşünüyorsanız, gelin bunlara bir son verelim, ampulü sola çevirelim" dedi.

'BU GİDİŞE CHP SON VERECEK'

Aykan Erdemir, CHP'nin güçlü sosyal devlet anlayışını da anlattı. Özgürlükçü demokrasinin güçlü sosyal devlet olmadan olamayacağını kaydeden Aykan Erdemir, dünyanın 16'ıncı büyük ekonomisi olan Türkiye'nin kadın erkek eşitliğinde, insani ve sosyal gelişmişlikte son sıralarda olduğunu ifade etti ve "Bu gidişe CHP olarak son vereceğiz" dedi.

Ekonomik ve sosyal gelişmenin aynı seviyede olmasını istediklerini belirten Erdemir, CHP'nin, Bilim Kültür Toplum Platformu'nun bunu sağlamak üzere projeler gerçekleştirdiğini dile getirdi.

Konuyla ilgili olarak, "Bizim tüm projelerimizin merkezinde insan var.Türkiye'nin eğitim sistemi içindeki sizler, kendinizi arzu ettiğiniz sistemin içinde hissettiğinizde, eğitim kalitemiz de artacaktır. Ayrıca, emeklilerimizi de milli gelirden vereceğimiz payla mutlu edeceğiz" dedi.

Mudanya Kent Konseyi'ni de ziyaret eden Aykan Erdemir, Kent Konseyi Başkanı Soyer Kazancı ile görüştü. Kent Konseyi'nin sıkıntılarını dinleyen Erdemir, CHP olarak yerinden yönetimi ve katılımcı anlayışı önemsediklerini ve daima sivil toplum kuruluşlarının yanında olacaklarını söyledi.

Mudanya'da esnafı da ziyaret eden Aykan Erdemir, CHP'nin projelerini anlatarak, 12 Haziran'da desteklerini istedi.  

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!