Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Engelli kadının ekmek teknesi mühürlendi

Marmaris'te, tek eliyle takı yaparak iki çocuğuna bakmaya çalışan engelli Necla Maden'in işyeri ruhsatsız olduğu gerekçesiyle mühürlendi.

Engelli kadının ekmek teknesi mühürlendi


 

Marmaris Belediyesi zabıta ekipleri, geçirdiği bir trafik kazası sonucu sağ elini kaybeden yüzde 56 engelli Necla Maden'in, Atatürk Caddesi üzerindeki Jinan Parkı'nın yanında hediyelik eşya ve kafeterya olarak çalıştırdığı işyerini ruhsatsız olduğu gerekçesiyle mühürledi. Mühürleme sırasında işyerinde olan müşteriler dışarı çıkarken Maden ve arkadaşları çıkmadı. Zabıtanın işyerini mühürlemesinin ardından Necla Maden ve bazı kişiler içeride kaldı. İçeride kalanlar işyerinin kırık camından dışarı çıkabildi.

Maden, işyerini geçtiğimiz yıl kiraladığını ve defalarca ruhsat için başvurduğunu belirterek, "Aynı yere daha önce 7 defa ruhsat verildi. Belediye Başkanı Ali Acar, iki kez iş yerime geldi ve burada ne yapacağımı sordu. Ben de hem kafeterya hem de kendi yaptığım el işi hediyelik eşyaları satacağımı söyledim. O da, 'Tamam. Arkadaşlara söyleyeyim gelsinler, ilgilensinler. Bir süre ruhsatsız da çalışabilirsin, daha sonra ruhsat veririz' dedi. Daha sonra defalarca belediyeye gitmeme rağmen oyalandım. Bana ruhsatsız bir süre çalışabileceğimi söylemelerine rağmen vergi levhamın, sicil numaramın olduğunu, bir an önce ruhsatımın da verilmesini istedim. Fakat ruhsat vermek yerine mühürlemeye geldiler ve mühürlediler. Sebebini ise, metrekarenin yetersiz olmasını gösterdiler. Oysa buranın 3'te birinden daha küçük işyerlerine ruhsat veriyorlar" dedi.

İşyerini hem kafeterya olarak işlettiğini, hem de el işi takı yaparak sattığını söyleyen Maden, "Kendim engelliyim. İki çocuğum ve bir engelli babam var. Babam da işyerinin asma katında yaşıyor. Burayı açmak için 34 bin lira kredi kullandım ve zor durumdayım" diyerek şöyle devam etti: "Belediye ruhsat konusunu oyalayınca Muğla Valiliği'ne başvurdum. Valilik, gereğinin yapılması hususunda yazı gönderdi. Belediye bu yazıyı işyerinin kapatılması istendi şeklinde yorumladı" dedi.

Marmaris Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, ruhsatı olmayan iş yerine verilen süre sonunda mühürleme işlemi uygulandığını belirtti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!