Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

En şişman ayı seçildi

ABD'nin Alaska eyaletinde Katmai Milli Parkı ve Koruma Alanı'nda bulunan "747" adlı ayı, uluslararası bir sansasyon haline gelen "Şişman Ayı Haftası" kapsamında, 2 bin 200 kahverengi ayı arasından galip gelerek, "en şişman ayı" seçildi.

En şişman ayı seçildi

ABD'nin Alaska eyaletinde , "747" olarak adlandıran bir kahverengi ayı "Şişman Ayı Haftası" kapsamında 453 kilogramlık ağırlığıyla birinci oldu.

Katmai Milli Parkı ve Koruma Alanı'nda bulunan 2 bin 200'ü aşkın ayıdan biri olan 747 kullanıların bir hafta süren çevrimiçi oylamasının ardından seçildi.

"ŞAMPİYONLUĞU HAK EDİYOR"

Parktan yapılan açıklamada, 747'nin şampiyonluğu hak ettiği belirtilerek,  "Bu yıl gerçekten kilo aldı, Temmuz ayında kış uykusuna yatacak kadar şişman görünüyordu ve karnı yerde sürüklenmesine rağmen hala yemeye devam ediyor"  denildi.

Yetkiler, "Şişman Ayı Haftası"nı insanları doğa ve Alaska hakkındaki bilgilere eğleneli bir şekilde ulaşması için düzenlediklerini sözlerine ekledi.  

DÜNYANIN EN BÜYÜK KAHVERENGİ AYI POPÜLASYONUNA SAHİP

Katmai'nin ayıları, yaz ziyafetinden genellikle 450 kilonun üzerine çıkıyor, ancak kış uykusu esnasında vücut ağırlıklarının 3'te birini kaybediyor. Ayılar ne kadar şişman ise hayatta kalma ihtimalleri de o kadar artıyor.

Dağlar, göller, akarsular ve kıyı şeridine yayılan 4 milyon dönümlük bir park olan Katmai, dünyanın en yoğun kahverengi ayı popülasyonuna ev sahipliği yapıyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!