Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

EN GÜZEL ŞENLİK FOTOĞRAFLARI SEÇİLDİ

Osmangazi Belediyesi'nce bu yıl 7.'si düzenlenen Osman Gazi'yi Anma ve Bursa'nın Fethi Şenlikleri'nin sanatsal etkinliklerinden biri olan fotoğraf yarışmasının ödül töreni Haraççıoğlu Medresesi'nde yapıldı.

EN GÜZEL ŞENLİK FOTOĞRAFLARI SEÇİLDİ

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Başkan Yardımcıları Ayhan Sezer, Hasan Hüseyin Erdönmez, Servet Büyükpoyraz ve Kemal Bayraktar, BUFSAD Başkanı Utku Kaynar ve çok sayıda davetlinin katıldığı törende dereceye girenlere plaket verildi. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, yaptığı açılış konuşmasında "Düzenlediğimiz sanatsal ve kültürel etkinliklerle sanatçılara destek oluyor, kentimizde yeni sanatçıların yetişmesini sağlıyoruz" dedi. Ahmet Hamdi Tanpınar anısına bu yıl 10.'su düzenlenen Mektup dalındaki yarışmanın birincisinin de Bursa'dan çıktığını hatırlatan Dündar, her zaman sanatın ve sanatçının yanında olacaklarını söyledi.

Yarışmada BUFSAD Özel Ödülünü alan Cavit Akarlar'a ödülünü BUFSAD Başkanı Utku Kaynar verirken, Osmangazi Özel Ödülü'nün sahibi Zafer Akpınar'ın ödülünü Başkan Yardımcısı Kemal Bayraktar verdi. İki Mansiyon ödülünü birden kazanan Gülşah Talay'ın ödülünü Başkan Yardımcısı Servet Büyükpoyraz verirken, üçüncülük ödülünün sahibi Mustafa İpek'e ödülünü Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Erdönmez, ikincinin ödülünü de Bursa Eski Milletvekili Şevket Orhan verdi. Osman Gazi'yi Anma ve Bursa'nın Fethi Şenlikleri'nin en güzel fotoğrafını çeken ve birincilik ödülünün sahibi olan Hakan Aydın ise ödülünü Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'dan aldı.

Bu yıl Osman Gazi'yi Anma ve Bursa'nın Fethi Şenlikleri kapsamında düzenlenen fotoğraf yarışmasına 51 kişi 227 fotoğrafla katıldı. Birbirinden güzel eserlerin yarıştığı yarışmanın jürisi; Fotoğraf Sanatçısı Gültekin Çizgen, BUFSAD Başkanı Utku Kaynar, Fotoğraf Sanatçısı Ömer Yağlıdere ve Osmangazi Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Gülşah Cebelli'den oluştu.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!