Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

En buruk Öğretmenler Günü

Van Öğretmenler Derneği, depremde hayatını kaybeden 75 öğretmen anısına mevlit okuttu.

En buruk Öğretmenler Günü

Van'da bir lokantada düzenlenen yemekli mevlite Van Öğretmenler Derneği'ne (VÖDER) üye çok sayıda öğretmen katıldı.

Öğretmenlerin anısına yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda depremde yaşamlarını yitiren 75 öğretmen ile kaldıkları otelin enkazında kalarak hayatlarını kaybeden DHA Muhabirleri Cem Emir ile Sebahattin Yılmaz için slayt gösterisi yapıldı. Slayt gösterisi sırasında bazı öğretmenlerin duygulandıkları görüldü.

VÖDER Başkanı Adnan Şen, hem depremde hayatını kaybeden 75 öğretmen anısına hem de Van'da kalan öğretmenlerin moral ve motivasyonunu sağlamak için bu programı düzenlediklerini belirtti.

Öğretmenler olarak hayatlarında ilk kez öğrencisiz bir Öğretmenler Günü'nü kutlayacaklarını dile getiren Şen, şunları söyledi:

''Depremde hayatını kaybeden meslektaşlarımız oldu. Bu sebeple öğretmenler günü bizim için buruk geçiyor. Buruk da geçse, sonuçta öğretmenler olarak Van'dayız. 13 yıldır Van'da görev yapan bir öğretmen olarak depremin ilk gününden bu yana Van'dayım. Dernekteki diğer arkadaşlarımızla burada çalıştık. Yeri geldi hamal olduk tırların başına geçerek malzemeleri indirdik, yeri geldi mutfağa geçerek ihtiyaç sahiplerinin yardımına koştuk. Tabii ki buradan giden insanların görünce içimiz burkuluyor. İnsanın yetiştiği ve doğduğu yerden ayrılması zor. Ayrılan öğretmen arkadaşlarımızın ihtiyaçları özellikle barınma ihtiyaçları karşılanırsa kesinlikle geri dönecekler.''

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!