Emre Belözoğlu'ndan flaş açıklamalar

Medipol Başakşehir kaptanı Emre Belözoğlu, TRTSpor'da çarpıcı açıklamalar yaptı.

Emre Belözoğlu'ndan flaş açıklamalar

İşte açıklamalarının tamamı:

"Bırakabilirdim aslında Medipol Başakşehir ailesinde kalabilirdim. Kulübün hedefleri ve ortak hayallerimiz konusunda doğru bir karar verdik. Bir sene daha oynamak istiyorum. Zaten futboldan sonra yöneticilik konusunda bol zamanımız olacak."

"Abdullah hoca sağolsun bana yardım ediyor. Benim joker olarak kullandı. Hocamız zaten bütün oyuncularını çok iyi tanıyan bir teknik adam. Birbirimizi çok iyi tanıyoruz. Başarılı da olduk, son senemizde de aynı şekilde saha içinde hocanın ve kulübün bir temsilcisi olarak görev yapacağım"

"Futbolu bıraksaydım kulübün içinde kalıp spor yönetimi mi yoksa teknik adam olarak mı devam edeceğime karar verecektik. Bırakınca kulüp büyükleri ile istişare edip karar vereceğiz"

"Futbol oynama enerjimi ve motivasyonumu koruduğum için devam etmek istedim. Son 4 yılda Başakşehir önemli işler yaptı. Küçk detaylar büyük farkla ortaya çıkarıyor. Eski kültürü olan, şampiyonluk kültürü olan camialarda farkla oluyor. Biz yanlızdık sadece saha içinde oynamaya çalışan bir takım olduk. İki senedir şampiyonluk kovaladık"

"Galatasaray maçından sonra şampiyonluk şansımız azaldı dedim. Orada Galatasaray bizden iyi oynadı tamam ama hakem Halil Umut Meler bizi ezdirdi. Yaşanmasını istemediğim olaylar orada yaşandı. "

"Halil Umut Meler bizim orada direncimizi kırdı. Üzüldük o maçtan sonra ama Galatasaray hak ederek kazandı. Psikolojik üstünlük sağladı ve Galatasaray bire bir rakibi olan herkesi evinde geçti. Bu maçta sonra Sivasspor maçı etkili oldu. Belki 1 puan gerisinde girsek farklı senaryolar olabilirdik. "

"Oynadığın en iyi 11 listesinde Hagi'yi ilk yazmamız lazımdı"

"Oynadığın en iyi 11 listesinde Hagi'yi ilk yazmamız lazımdı. Orada röportajı yapan arkadaşa söylemiştim. İlk önce Hagi yazılır sonra 10 kişi eklenir"

"Jubileye biraz romantik bakıyorum. Bir takımda başlayıp, bir takımda bitirirseniz büyük bir maçla tamamlamak ister insan. Ben ne kadar hak ediyorum bilmiyorum ama bana gelene kadar bir çok oyuncunun jubileyi hak ettiğini sanıyorum"

'Aziz başkan ya da yönetim kuruluna kırgınlığım yok'

"Fenerbahçe kongre üyesiyim oy vereceğim inşallah. Kulübün bir karardır o dönemde de söylemiştim. Daha şık bir şekilde veda edilebilirdi olmadı kısmet değilmiş. Benim o dönemki yönetim kuruluna ya da Aziz başkan'a kırgınlığım yok"

"Sayın başkan teşekkür ederim. Kendi telefonundan arasa beni kayıtlı açardım. Daha sonra döndüm fakat kulüp çıktı. Kendisine de ifade ederdim. Herkesin hedefidir bu tip pozisyonlara gelip görev almak. Eğitim ve donanımınızla oraya gelmeniz lazım. Hayatım boyunca hiçbir şeyi ucundan tutmadım iki elle tuttum."

"Fenerbahçe benim gönlümdeki takım en iyisi olsun isterim"

"Fenerbahçe çok büyük bir camia. Alevlenmiş bir durum var. Fenerbahçe benim gönlümdeki takım en iyisi olsun isterim. Sayın başkan ile iyi zamanlarımız oldu, Ali ağabey (Ali Koç) ile güzel zamanlarımız oldu"

"Futbolu bıraktan sonra bir geçiş senesi olacak. İnşallah bir gün Fenerbahçe ile yollarımız kesişirse futbolculuk döneminde nasıl elimden geleni yaptımsa o zamanda yaparım. Bende isterim bir gün hazır olduğum zaman Fenerbahçe'de görev almak isterim"

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!