Emine Erdoğan'dan ikili görüşmeler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Dünya Ekonomik Forumu (WEF) Orta Doğu-Kuzey Afrika bölgesel toplantısında Dünya Ekonomik Forumu Başkanı Borge Brende ve Genel Müdürü Klaus Schwab ile görüştü.

Emine Erdoğan'dan ikili görüşmeler

Emine Erdoğan, Ölüdeniz'de Kral Hüseyin Bin Talal Kongre Merkezi'nde  gerçekleştirilen Dünya Ekonomik Forumu (WEF) Orta Doğu-Kuzey Afrika bölgesel  toplantısında yaptığı konuşmanın ardından Dünya Ekonomik Forumu Başkanı Borge  Brende ve Genel Müdürü Klaus Schwab ile ikili görüşme gerçekleştirdi.

Basına kapalı olarak gerçekleşen görüşmede, çevre konusunda bireysel  farkındalıkların yanı sıra uluslarası arenada yapılacak çalışmalar ele alındı.

Dünya Ekonomik Forumu Başkanı Brende, çevrenin korunması konusunda  yeni projeleri hakkında bilgi vererek Türkiye ile ortak çalışma isteklerini dile  getirdi.

Bu kapsamda, 24-25 Nisan  tarihlerinde Türkiye ziyaretinin ve Çevre ve  Şehircilik Bakanlığı ile yapılacak iş birliklerinin önemi vurgulandı.

Görüşmede, çevre kirliliğinin önlenmesi için okyanus temizliğinin  önemi ve bu konuda alınabilecek önlemler konusu üzerinde de duruldu.

Bu görüşmenin ardından Emine Erdoğan, Kraliçe Raniael-Abdullah'ın  onuruna verdiği özel yemeğe katıldı. Emine Erdoğan, Türkiye'de ye dönmeden Ürdün  Kalesine bir ziyaret gerçekleştirdi.

 Emine Erdoğan'ın Ürdün ziyaretine Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat  Kurum da eşlik etti.

ÜRDÜN KRALİÇESİ İLE GÖRÜŞTÜ

Emine Erdoğan Ürdün Kraliçesi Rania el-Abdullah ile bir araya geldi. 

Ürdün'ün başkenti Amman'da düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu'na katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Ürdün Kraliçesi Rania el-Abdullah ile bir araya geldi. 

Görüşme sonrası sosyal medya hesabından paylaşım yapan Emine Erdoğan, "Ürdün Kraliçesi Rania el-Abdullah ile bir araya geldik ve el sanatları sergisini gezdik. Hoş sohbetinden ve nazik davetinden dolayı teşekkür ederim" ifadelerini kullandı. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!