Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Emerson'dan büyük şüphe

Trabzonspor'un yeni transferi Emerson'un sağlık raporları ürkütüyor. Brezilyalı'nın her iki dizinde kıkırdak erimesi ve menisküs yırtığı bulunuyor.

Emerson'dan büyük şüphe

Trabzonspor'un Benfica'dan renklerine bağladığı Emerson da Conceicao'nun sağlık raporları soru işaretleri ile dolu... Cuma günü özel bir hastanede sağlık kontrolünden geçirilen Brezilyalı futbolcunun MR sonuçları, kronik rahatsızlıklarının olduğunu ortaya koydu. Her iki dizinde ileri düzeyde kıkırdak erimesi (condromalazi) ve menisküs yırtığı tespit edilen Emerson'un ayrıca her iki dizinde bulunan kemik ödemi nedeniyle kısa süre içerisinde forma giymesinin zor olduğu tespit edildi.

Tetkikleri yapan hastanenin ortopedi doktoru Yusuf Aşık, yaptığı açıklamada; "Biz, hastalığın tanısı ve derecesi ile ilgili bilgiyi vermekle sorumluyuz. Futbolcuya sakat veya değil diyemeyiz. Futbolcunun rahatsızlıklarının ne zaman oynamasını engelleyecek düzeye çıkacağı meçhuldür. Bu 3 ay olur, 6 olur, 1 yıl olur, bilemeyiz" derken, Emerson'a bu şartlar altında niye imza attırıldığı merak konusu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!