Emekliye ucuz konut projesi

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED), emeklilerin konut ihtiyacını ucuza karşılayabilmek için başlattığı projenin ilk etabını Ankara'da hayata geçirecek.

Emekliye ucuz konut projesi

TÜED Genel Başkanı Kazım Ergün,yaptığı açıklamada,  yüzbinlerce emeklinin ilerleyen yaşına rağmen maddi imkansızlıklar nedeniyle ev  sahibi olamadığına işaret etti.

Emeklilerin kendilerine  sorunun çözümü için başvurduğunu aktaran  Ergün, bu kapsamda TOKİ ile süren projelerin yanı sıra dernek olarak da  çalışmalar yürüttüklerini bildirdi.

Ergün, emeklilerin kıt imkanlarıyla konut sahibi olabilmelerini  sağlamaya yönelik bankalarla ciddi planlamalar yaptıklarını ifade ederek, şöyle  devam etti:

"Emeklilerimizin kendi evlerinde otururken kira öder gibi taksitlerini  ödeyebilmelerine imkan veren modeller de dahil olmak üzere sınırsız ödeme  seçenekleri üzerinde çalışan proje ekibimiz, ülkemizin güçlü bankalarıyla ve  inşaat sektörümüzün ciddi firmalarıyla önemli projeler hazırladılar. Bankaların  ve inşaat sektörünün 'icat' olarak tanımladığı bu proje sayesinde, emeklilerimiz  ve birinci derece yakınları neredeyse yarı fiyatına, seçkin konumlarda ve 20 yıla  varan vadelerde konut sahibi olabilecekler. Projelerin tamamı banka güvencesinde  ve  en geç 18 ayda anahtar teslimi garantisiyle hayata geçirilecek."

"İstanbul, İzmir ve Antalya'da da hayata geçirilecek"

Ergün, proje kapsamında İncek'teki konutlar için başvuruların  tamamlandığını, Yukarıyurtçu için ise başvuruların 1 Haziran itibariyle  alınacağını belirterek, şunları kaydetti:

"Banka garantisinin yanı sıra bütün projelerimiz derneğimiz ve  Emekkent'in sıkı denetimi altında hayata geçirilecek. Projelerden yararlanmak  için hiç bir sınırlama bulunmuyor. Evi olan da bu projelerden daire sahibi  olabiliyor. Ayrıca kiraya verememe, satamama gibi sınırlamalar da bulunmuyor.  Kaliteli, ucuz, uygun vade ve ödeme koşullarıyla emeklileri ev sahibi yapmayı  amaçlayan projemiz Ankara'nın ardından, İstanbul, İzmir, Antalya ve Mersin'de de  hayata geçirilecek."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!