Emekliye promosyon!

Emeklilere promosyon verilmesi gündemde. Ama bankalarla pazarlık yapacak Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan ses yok. Emekli, hakkının savunulmasını istiyor

Emekliye promosyon!

Yaklaşık 10 milyon emeklinin maaşlarının yatırıldığı bankalar, bu paraları kullanarak kazanıyor. Fakat emeklilere bu kazançtan bir pay verilmiyor. Oysa memurlarla ilgili kurumlar, bankalarla pazarlık yaparak promosyon ödenmesini sağlıyor. Emeklilere promosyon talebi, bu ay yapılan toplu sözleşme görüşmeleri sırasında Memur-Sen tarafından masaya getirildi. Çalışmalar başladı. Konunun yasal bir zemine oturması gerektiği belirtilirken; Ekim'de Meclis'in açılmasıyla birlikte gündeme gelecek olan torba yasanın içine konulacağı belirtildi. Bu konu kesinlik kazanmazken; bir ay sonra toplanacak Kamu Personel Danışma Kurulu'nda da konuşulması için hazırlıklar yapıldı. Öte yandan Anayasa Mahkemesi'ne yapılan bu konudaki başvuru da görüşülmeyi bekliyor. Bütün bu gelişmeler olurken; emekliler adına bankalarla pazarlıkları yapacak olan Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan (SGK) ise hiç ses çıkmıyor. Bankalara parayı ödeyen kurum olarak Sosyal Güvenlik Kurumu'nun bankalarla pazarlık yapması gerekiyor. Daha önceki görüşmelerde bankalar konuya sıcak yaklaşmamıştı. Emekliler, Sosyal Güvenlik Kurumu'nun bu konuda girişimde bulunmasını ve haklarını korumasını bekliyor.

DERNEKLER DE DEVREYE GİRSİN
Emekliler, yetkililerin girişimde bulunmalarını beklerken; derneklerin de devreye girmesini istiyor. Türkiye Emekliler Derneği ve Tüm Emekliler Derneği gibi örgütlerin gerek bankalar gerekse Sosyal Güvenlik Kurumu nezdinde girişimde bulunmasını isteyen emekliler, "Bizim hakkımızı savunsunlar. Paralarımız bankalarca kullanılıyor. Bunun bir bedeli olmalı" diyor.

BANKALAR YARIŞIYOR
Emeklilere maaş ödemek için bankalar hali hazırda bir yarış içinde. Bunun için çeşitli kampanyalar düzenleyen bankaların kimisi kredi imkanları sunarken; kimisi de bazı hizmetleri ücretsiz yapıyor. Bu rekabet, promosyon konusunda da kolaylıkla kullanılabilir. Özellikle kamu bankalarının öncülük yapması, diğer bankaları da rekabetin içine sokabilir.

900 LİRALIK ÖDEME
Bankalar promosyon ödediği takdirde ortalama bin 500 lira alan bir emeklinin promosyonu, anlaşma yapılan dönem çerçevesinde ödenmek üzere 900 lirayı bulacak. Halen memurlar, bazı kurumların anlaşmaları farklı olsa da anlaşılan dönem için brüt maaşlarının yüzde 60'ı kadar promosyon alıyor. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!

Ulan İstanbul 11. bölüm full izle, 01 Eylül 2014 Kaçak Gelinler 11. bölüm full izle, 01 Ekim 2014 Seksenler 122. bölüm fragmanı izle 1 Erkek 1 Kadın 1 Çocuk 1. bölüm fragmanı izle Güllerin Savaşı 8. bölüm fragmanı izle Medcezir dizisi 39. bölüm ne zaman yayınlanacak? Anasının Oğlu 4. bölüm full izle, 29 Ağustos 2014 Kiraz Mevsimi 8. bölüm full izle, 29 Ağustos 2014 Diğer Yarım 11. bölüm full izle, 29 Ağustos 2014 Küçük Kıyamet 56. bölüm full izle, 28 Ağustos 2014 Kocamın Ailesi 8. bölüm full izle, 28 Ağustos 2014 Zengin Kız Fakir Oğlan 90. bölüm full izle, 28 Ağustos 2014 Anasının Oğlu 4. bölüm fragmanı izle Küçük Gelin 42. bölüm fragmanı izle Yılanların Öcü 1. bölüm full izle, 27 Ağustos 2014 Güzel Köylü 10. bölüm full izle, 27 Ağustos 2014 Yılanların Öcü 1. bölüm fragmanı izle Ruhumun Aynası 8. bölüm full izle, 26 Ağustos 2014 Güllerin Savaşı 7. bölüm full izle, 26 Ağustos 2014 Ulan İstanbul 10. bölüm full izle, 25 Ağustos 2014