Elysee Sarayı böyle kıskançlık görmedi

Fransa'da pazar günü yapılan genel seçimler Sosyalist Cumhurbaşkanı François Hollande'ın yeni hayat arkadaşı Valerie Trierweiler'ın kıskançlığını su yüzüne çıkardı.

Elysee Sarayı böyle kıskançlık görmedi

Trierweiler, Twitter'dan pazar günü ikinci turda yarışacak olan Hollande'ın eski hayat arkadaşı Segolene Royal yerine bağımsız rakibi Olivier Falorni'yi desteklediğini ilan etti.

 

Genel seçimlerin ilk turunda Royal yüzde 32, Falorni yüzde 29 oy almış ve ikinci turu kalmışlardı. Hollande, seçimlerde dört çocuğunun annesi ve 30 yıl birlikte yaşadığı Segolene Royal'i desteklediğini belirterek, "Kendisine güvenimiz ve desteğimiz tamdır" demişti. Partinin bütün ağır toplarının 'çekil' baskılarına rağmen Falorni adaylığını çekmeyince, Royal'i destekleyen Sosyalist Parti Genel Sekreteri Martine Aubry ile Yeşillerin Genel Sekreteri Devlet Bakanı Cecile Dufflot dün bizzat La Rochelle kentine giderek Royal ile ortak basın toplantısı düzenlediler. Royal de eski Sosyalist olan Falorni'nin centilmenlik gereği çekilmesini söyledi.

Fransa'yı şaşırtan mesaj

İşte bu açıklamanın ardından kıskançlık krizi geçiren Trierweiler, Twitter üzerinden "Ha gayret Olivier Falorni... La Rochelle'lilerin yanında yıllardır özveriyle mücadele eden Falorni değersiz biri değildir" diye mesaj attı. Önce mesajın 'şaka' ya da 'sahte' olduğu düşünüldü. Yarım saat sonra AFP, mesajı doğruladı. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!