Elon Musk'tan Türkiye'ye Tesla ve kebap sürprizi

Tesla'nın kurucusu ve CEO'su Elon Musk, Türkiye hakkında iletilen sorulara, Twitter üzerinden cevap verdi. Tesla, Türkiye'nin her yerinde süper şarj olacak ve Elon kebap yiyecek.

Elon Musk'tan Türkiye'ye Tesla ve kebap sürprizi

Türkiye'ye yaptığı ziyaretten sonra, ülkemizdeki birçok teknoloji tutkunu tarafından sempati duyulan ve yakından takip edilen Elon Musk, az önce yaptığı sosyal medya paylaşımlarıyla yeniden gündemde.

Elektrikle çalışan ve tamamen sürücüsüz otomobil hedefine çok yaklaşan Tesla'nın kurucusu ve CEO'su Elon Musk'a yönetilen Türkiye hakkındaki sorular, popüler yönetici tarafından samimi bir şekilde yanıtlandı.

Twitter kullanıcısı Utku Şimşek tarafından iletilen "Hey Elon, bu haritadaki Tesla şarj istasyonları doğru mu? Sadece bu bölgelerde inşa edilecek mi? Bu harita sizin resmi açıklamanız mı?" sorusuna yanıt, gecikmeden geldi.

Elon Musk; "Superchargers sonuçta tüm bölgeyi kapsayacak" dedi ve Tesla'nın kısa süre içerisinde ülkemizde resmi bir dağıtıcı üzerinden satılmasını ve Tesla Türkiye ofisinin kurulmasını bekleyen teknoloji tutkunlarına umut verdi.

Bu bilgilerin hemen ardından, gülümseten bir gelişme daha yaşandı. Twitter'daki TeslaTurk hesabından paylaşılan ve Tesla fanatiklerinin kaydettiği "Sevgili Elon, Türk kebabı seni bekliyor" mesajına da CEO tarafından; "Teşekkürler" diye yanıt verildi.

Sosyal medyaya ayıracak zamanı bulmayı başaran ve paylaşımlarına bakılırsa da keyfi yerinde görünen Elon Musk'a verilen yanıtlar, çığ gibi büyümeye devam ediyor. Sahur saatine denk gelen şu dakikalarda Musk'a iletilen aşağıdaki ilginç yazışmalar da şu an Twitter'da ilgi çekmeye devam ediyor. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!