Elon Musk'tan mağaracıya 'pedofil' suçlaması

SpaceX, Tesla ve The Boring Company'nin sahibi ABD'li girişimci Elon Musk, Tayland'daki mağarada mahsur kalan 13 kişilik grubun kurtarılmasına yardım eden İngiliz mağaracı Vernon Unsworth'u kanıt göstermeden pedofililik ile suçladı. Unsworth, Musk'a karşı dava açabileceğini belirtti.

Elon Musk'tan mağaracıya 'pedofil' suçlaması

 

Musk'ın Unsworth'a yönelik suçlaması, İngiliz mağaracının, 12 Taylandlı çocuk ve antrenörlerinin mahsur kaldıkları mağaadan kurtarılması için  Musk'ın yaptığı 'minyatür denizaltı' önerisini sert şekilde eleştirmesinin ardından geldi.

13 kişilik grup Tayland Deniz Komandoları öncülüğündeki uluslararası ekip tarafından geçen hafta Çiang Rai kentindeki Tham Luang mağarasından dalgıçların zorlu operasyonuyla kurtarılmıştı.

Kurtarma operasyonundan kısa süre önce Tayland'a giden Musk tahliyede kullanılmasını önerdiği minyatür denizaltının prototipini orada bırakmış ve ülkeden ayrılmıştı. 

UNSWORTH, MUSK'I 'REKLAM YAPMAKLA' SUÇLAMIŞTI

Grubu kurtaran ekibe mağaranın haritasının oluşturulmasında yardım eden ve yılın bir bölümünü Tayland'da geçiren Unsworth, Musk'ın tahliyede kullanılmasını önerdiği cihazın 'kesinlikle işe yaramayacağını' söylemiş ve ABD'li girişimciyi 'reklam yapmakla' suçlamıştı.

Unsworth "O denizaltıyı bir tarafına sokabilir. Kesinlikle işe yarama şansı yok. Mağara tünelinin ne olduğunu bilmiyor.  Denizaltı sanırım 167 santimetre uzunluğundaydı. Sert olması nedeniyle yuvarlak köşelerden geçemez ya da engellerin etrafından dolaşamazdı. Mağaranın içinde 50 metre bile ilerleyemezdi. Sadece bir PR (halka ilişkiler) gösterisi" demişti.

Gazetecinin "Ancak o salı günü mağaraya gitti?" sorusuna da Unsworth "Ve hemen ayrılması istendi. Öyle de yapmalıydı" yanıtını vermişti. 

Twitter'da önerisini savunan Musk ise bir takipçisinin İngiliz dalgıca yanıtını sorması üzerine Unsworth'a yönelik sert ifadeler kullandı. 

22 milyon takipçisi olan Musk  kendisinden denizaltıyı tasarlamasının istendiğini, denizatının internetteki mağara uzmanlarına danışarak tasarlandığını, Tayland Deniz Komandoları'nın kendisine mağarada eşlik ettiğini ve oradaki ziyareti sırasında alanda 'Tayland'da yaşayan bir İngiliz' görmediğini söyledi. 

Ardından da herhangi bir kanıt göstermeden sübyancılıkla suçladığı Unsworth'a " Kusura bakma pedo adam, bunu sen istedin" dedi.

Bazı kullancıların bu suçlamayı sorgulaması üzerine geri adım atmayan Musk "İddiaya girerim ki bu doğru" ifadesini kullandı.

Musk gelen tepkilerin önüne geçmek için attığı tweetleri daha sonra sildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!