Elon Musk kirli su için harekete geçti

Fark ettiniz mi bilmiyorum ama son birkaç yıldır, Elon Musk bir şekilde gündemde kalmayı ve bu sayfalar dahil olmak üzere tüm internette konuşulmayı başarıyor. Özellikle Twitter hesabı hayli hareketli olan Musk, Taylandlı çocuklara yardım projesinin ardından, şimdi de Michigan'ın kirli su problemini çözmek istiyor. Peki, Elon Musk kirli su sorununa bir çözüm üretebilir mi?

Elon Musk kirli su için harekete geçti

Elon Musk'ın mini deniz altı fikri belki Tayland yetkilileri tarafından kullanılmadı ama SpaceX ve Boring, büyük kriz için gerçekten de bir çözüm üretip, bunu yetkililere sunmayı başardılar. Mini deniz altı belki bugün değil ama ileride yaşanabilecek olası durumlarda kullanılabilir.

Şimdiyse, SpaceX ve Boring Michigan'ın kirli su problemine el atmaya hazırlanıyorlar. Bilmeyenler için söyleyelim, Michigan eyaletine bağlı Flint'te ciddi bir kirli su problemi bulunuyor. Bölgede evlerde kullanılan suyun kalitesi ve standartları *FDA'nın belirlediği seviyenin çok ama çok altında.

Musk ise attığı tweet'le beraber Flint'in suyu için ciddi bir yatırımdabulunacağını açıkladı. SpaceX ve Boring bu kez bölgeye bir hafta sonu operasyonu düzenleyecek ve su sorunu yaşayan her ev için filtre çözümü sağlayacaklar. Bunun üzerine takipçilerin merak ettiği soruysa, bunu gerçekten başarıp başaramayacağı oldu.

CNET'ten Sean Hollister'ın sorusunu cevaplayan Musk şunları söyledi:

"Flint'te bulunan birçok ev zaten güvenli su kullanıyorlar ama hükümetin yaptığı testlerin sonuçlarıyla inançlarını kaybetmiş durumdalar. Bölgedeki birçok ev halen aykırı durumda. Sorunlu evlere filtreler eklemek için Flint'e bir hafta sonu operasyonu düzenleyeceğiz. Böylece bölgedeki insanların bakış açısını olumlu yönde değiştirebiliriz."

*FDA: Amerika Birleşik Devletleri'nin Sağlık Bakanlığı'na bağlı; gıda, diyet eklentileri, ilaç, biyolojik medikal ürünler, kan ürünleri, medikal araçlar, radyasyon yayan aletler, veteriner aletleri ve kozmetiklerden sorumlu bürosudur.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!