Elinin hamuruyla lastik tamir ediyor

Bursa'da 15 senedir lastik tamirciliği yapan Halime Doğan, "Çocuklarım eve geldiğinde önlerine ekmek koyabiliyorsam ne mutlu bana" diyor.

Elinin hamuruyla lastik tamir ediyor

Bursa'nın 'lastikçi abla'sı olan Halime Doğan'ın (35) dükkanı hem ekmek kapısı hem de evi. Yeni Yalova yolu üzerinde 15 yıldır lastikçilik yapan Doğan, gün boyu kriko ve bijon anahtarını yanından ayırmıyor. Birlikte çalıştığı eşinin bel fıtığı olması sebebiyle tek başına lastik tamir eden Doğan, 2 çocuğunun ekmeğini bu işten çıkartıyor. Haftanın her günü araçların lastiklerini değiştiren, hava kontrolü yapan Doğan, kadınların her işi yapabileceğini gözler önüne seriyor.
Mesleğini çok sevdiğini, ömrünün yettiği sürece lastik tamirciliği ile uğraştığını ifade eden Doğan, "Bu meslek zor, ancak isteyince insan her şeyi başarıyor. Yeter ki çalışma azmi olsun. Allah güç kuvvet veriyor. Bu işten ekmek yiyorum. 2 çocuğumun ekmeği bu işten çıkıyor. İlk başta tek başıma bu işi yapabilir miyim diye düşündüm ama işimi severek yapınca zorlanmadım" dedi.
Kadınların isteyince her işi yapabileceğini kaydeden Doğan, daha önce 5 yıl İstanbul'da poğaça ve simit sattığını dile getirerek, "Kadınlar her işi yapabilir. Çocuğunuz okuldan geldikten sonra önüne ekmeğini koyuyorsanız, sizden bahtiyarı yok. Ne yorgunluk kalıyor ne de başka bir şey. Ömrüm yettiğince çalışmak istiyorum" ifadelerini kullandı.
Lastik tamirciliği yaptığını gören sürücülerin şaşırdığını dile getiren Doğan, "Ama takdir ediyorlar. Sürücüler, 'Bizim hanımlar evde otururken sen burada lastik tamir ediyorsun. Bizimkiler kapıyı bile açmaya üşenirken sen 24 saat çalışıyorsun' diyorlar. Bu bana moral veriyor. İşime sıkı sıkıya bağlanmamı sağlıyor" diye konuştu.

Elinin hamuruyla lastik tamir ediyor Elinin hamuruyla lastik tamir ediyor Elinin hamuruyla lastik tamir ediyor Elinin hamuruyla lastik tamir ediyor Elinin hamuruyla lastik tamir ediyor Elinin hamuruyla lastik tamir ediyor
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!