Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Elinde bayrakla 10 saat bekledi

BALYOZ Davası'nın temyiz duruşması sürerken dava sanıklarına destek veren Burak Sarıkahya adındaki bir vatandaş, 10 saat boyunca Yargıtay binası önünde Türk Bayrağı ile bekledi.

Elinde bayrakla 10 saat bekledi

 

Eski kuvvet komutanlarının da aralarında bulunduğu 361 sanıklı Balyoz Davası'nın temyiz duruşması, Yargıtay 9. Ceza Dairesi'nde sürerken, sabah saatlerinde sanık yakınları ve destek veren grupla birlikte Yargıtay binası önüne gelen Burak Sarıkahya, saat 08.00'den itibaren burada elinde Türk bayrağıyla beklemeye başladı. Burak Sarıkahya, gün boyu bulunduğu noktadan ayrılmadı.

Öğle saatlerine doğru göstericilerin büyük bir bölümü bu noktadan ayrılırken, Sarıkahya sadece Türk bayrağını sağ elinden sol eline geçirerek kollarını dinlendirdi. Sarıkahya gün boyu oturmazken, öğleden sonra yağan sağanak yağışta bile yerini bozmadı. Bu sırada yağan yağmurdan bayrağın ıslanarak ağırlık yaptığını düşünen başka bir eylemci kadın, bayraktaki yağmur sularını sıktı. Gün boyu polislerin de ilginç bularak sohbet ettiği Burak Sarıkahya ile diğer eylemcilerde hatıra fotoğrafları çektirdi. Burak Sarıkahya, eylemini tam 10 saat sonra saat 18.00'de alkışlar arasında sonlandırdı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!