Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Elektrik çarptı, kulağını kaybetti

Elektrik çarpması sonucu işitme kaybına uğrayan baba dava açtı.

Elektrik çarptı, kulağını kaybetti

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde, oğlunu almak için gittiği kreşte kaçak elektrik çarpması sonucu sol kulağında yüzde 100 işitme kaybı oluşan Celal Demirdaş, sorumlular hakkında 55 bin 500 TL tazminat davası açtı.

İnşaat ustası Celal Demirdaş, geçen 3 Nisan'da, eşinin de ana sınıfı öğretmeni olarak görev yaptığı Gümbet Mahallesi'ndeki kreşe (Prens& Prenses Çocuk Yuvası) gidip, 6 yaşındaki tek çocuğu E.D.'yi aldı. Yağmur nedeniyle bahçede oluşan su birikintileri nedeniyle oğlunu kucağına alan Demirdaş, bahçe kapısına yöneldi. Demirdaş, demir bahçe kapısına dokunduğunda bir anda neye uğradığını şaşırdı. Demirdaş, son anda tekme atarak üzerindeki aydınlatma lambasının kaçak olan kablosunun temas etmesi nedeniyle elektrik akımına kapıldığı kapıdan kendini ve kucağındaki oğlunu kurtardı. Gürültülere koşan eşi Zeynep Demirdaş (30) ve kreşteki diğer öğretmenlerin haber vermesi üzerine gelen ambulansla Celal Demirdaş, Bodrum Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Buradaki ilk müdahalenin ardından Demirdaş, Özel Bodrum Hastanesi'ne sevk edildi. Buradaki 5 günlük tedavinin ardından işitme problemi yaşayan Demirdaş, Ankara Gazi Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edildi. Bir ay da burada tedavisi süren Demirdaş'ın sol kulağında yapılan müdalalelere rağmen dönüşü olmayan yüzde 100 işitme kaybı meydana geldi.

TAZMİNAT DAVASI AÇTI

Demirdaş, yaşadığı zor günleri şöyle anlattı:

"Taburcu edilmemin ardından kreşin yönetici F.K. ile görüşüp, 35 günlük iş kaybımı bile düşenmeden, Ankara'daki tedavim için yaptığım 5 bin 500 lira hastane masrafının karşılanmasını ve kapıaki elektrik kaçağının bir an evvel giderilmesini istedim. Ancak, bana, "Giden bir kulak olmuş' deyince, çılgına döndüm. Belki hayatımın ilerleyen günlerinde vücudumda başka hasarlarda ortaya çıkabilir. Yöneticinin bu sorumsuzluğu nedeniyle; bodrum Sulh Hukuk Mahemesi'nde, avukatım aracılığıyla kendisine 50 bin lirası manevi, olmak üzere toplam 55 bin 500 lira tazminat davası açtım" dedi.

MİLLİ EĞİTİM DURUMA EL KOYMALI

Demirdaş'ın avukatı Nazlı Aydoğan Kaplan ise uzuv kaybı nedeniyle müvekkilinin bundan sonraki yaşamını olumsuz etkileyecek potansiyel sıkıntı yaşadığını belirterek, "Kaldı ki okul yöneticisi burada bir kusur olduğunu zaten kabul ediyor. Bir çocuk yuvasının kapısındaki kaçak elektrik nedeni ile özür dilemesi gerekenler büyük bir sorumsuzluk örneği gösterince maddi ve manevi tazminat davası açtık. Aynı kapıda elektrik kaçağı olduğunu tespit eden elektrik mühendisi Güven Aslan ile yine aynı kapıda elektrik çarpan evli ve iki çocuklu Berrin Pınar ile 10 tanığımız mahkemede ifade verecek. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı'na da konuyla ilgili suç duyurusunda bulunacağız. Çünkü bu kapıda müvekkilim çarpılan ilk insan değil" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!