Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Ekrem İmamoğlu'dan koronavirüs tedavisinin ardından ilk ziyaret

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, koronavirüs tedavisi sonrası ilk ziyaretini, İzmir depreminde görev alan İstanbul İtfaiyesi Arama Kurtarma ekibine yaptı. İmamoğlu, ziyaretinin ardından İzmir'e gitti.

Ekrem İmamoğlu'dan koronavirüs tedavisinin ardından ilk ziyaret

Ekrem İmamoğlu, Kovid- 19 tedavisi bittikten sonra çalışmalarına başladı. İmamoğlu, İzmir'de arama kurtarma çalışmalarına katılan, İstanbul İtfaiyesi ekiplerini ziyaret etti.

"500 TALEBİMİZ İTFAİYEDE OLDU"

İBB İtfaiyesi'nin tarihi bir teşkilat olduğunu belirten İmamoğlu, arama kurtarma çalışmalarına katılan tüm personele, İzmir Depremi'nde gösterdikleri üstün başarı nedeniyle teşekkürlerini iletti.

İtfaiye ve zabıta gibi teşkilatların güçlendirilmesi gerektiğine dikkat çeken İmamoğlu, "Bu manada sayısal talebimiz de oldu. 500 talebimiz itfaiyede oldu. Yanlış hatırlamıyorsam zabıtada 750 olmuştu. Ama ne yazık ki itfaiyede, bu taleplerimizin yarısı kabul edildi. Daha fazla almamız lazım. Ben, bunu İstanbul Valisi Sayın Yerlikaya ile de konuştum. O da buna hassasiyet göstereceğini, bunu konuşacağını söyledi. Afetle anılan böylesi bir kente, öyle 200-300-500... Bunlar bile az. Bu teşkilatın, İstanbul'a değil Türkiye'ye insan kaynağı yetiştiren bir tarafı var. Bunu biliyorum. Türkiye'nin birçok yerinde, buradan yetişmiş insanın görev yaptığını da biliyorum. Böylesi bir ocağın, böylesi bir yetiştirme merkezinin daha güçlü bir şekilde var olmasına, özellikle özen göstermeliyiz" dedi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!