Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Ekonomik sebepten yeni oyun çıkmıyor (ÖZEL HABER)

Ünlü oyuncu Altan Gördüm, sahnelerin oyuncular için antrenman alanı olduğunu kaydederken, ekonomik sebepler yüzünden yeni oyunlar çıkmadığını, eski oyunların sergilendiğini ifade etti.

Ekonomik sebepten yeni oyun çıkmıyor (ÖZEL HABER)

M.ALİ EKMEÇİ/BURSADA BUGÜN
Meslekteki 40'ıncı yılına geldiğini ifade eden başarılı oyuncu Altan Gördüm, 12 yıl önce resmi anlamda emekliliğini elde etse de tiyatroda böyle bir durumun olamayacağını söylerken, sahnenin oyuncunun kendi zinde tutmak için antrenman alanı olduğunu kaydetti.

SEYİRCİ TELEVİZYONA YENİLMİYOR

Bursa seyircisinin kültürel anlamda farklılık yarattığını vurgulayan Gördüm, " Eskiden beri devlet ve özel tiyatrolarının yanı sıra üniversite öğrencilerinin de bulunduğu bir şehirdeyiz. İyi bir tiyaro seyircisi var. Tiyatro seyircisi televizyona yenik düşmüyor. Bizim görevimiz de onları evden çıkıp iyi paralar ödeyerek buraya geldiklerine göre iyi şeyler seyrettirmek" diye konuştu.BURSALILARA HAYRAN KALDIM

Seyircilerin tiyatro oyuncularıyla sıcak temasta bulunmaktan dolayı keyif aldığını kaydeden başarılı oyuncu, " Televizyonda dilin sürçerse 'orayı bir daha alalım' diyorsun ancak tiyatroda böyle bir şey yok. O yüzden sürekli dinamik ve dikkatli olmamız lazım. Tiyatro seyircileri de artık eskinin opera seyircisi gibi 'bilen' kişiler. Bursa seyircisine bir kez daha hayran kaldım, kendilerini kutluyorum" dedi.

YENİ OYUNLAR ÇIKMIYOR

Yeni oyunların gelmemesine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Altan Gördüm, "Fazla oyun yazılamıyor çünkü bir oyun yazmak kolay değil. Oyunu yazdıktan sonra oynayacak mecra bulamazsan, devlet, şehir ve özel tiyatrolarının durumları belli. Sonuçta hayatın gerçekleri var. Oyuncular hayatlarını idame ettirmek için nasıl televizyon dizilerinde yer alıyorsa, yazarlar da öyle. Olmayan bir şeyi oluşturmaktır sanat. Keşke ekonomik olarak desteklenseler de iyi kalemler kendini gösterse. Son dönemde yeni oyun çıkmıyor maalesef. O yüzden eski oyunlar tekrar tekrar oynanıyor" diye konuştu.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!