EKİNCİ'DEN ESNAF ZİYARETİ REKORU

Seçim çalışmalarına gece gündüz demeden devam eden CHP Milletvekili Adayı Kemal Ekinci, Karacabey'de köylülere yaptığı ziyaretlerin ardından bu kez esnafın kapısını çaldı. Esnaf ziyaretine ilk olarak Otosansit'le başlayan Ekinci, AKP iktidarının her kesime olduğu gibi esnafı da ağır yükler altında ezdiğini söyledi.

EKİNCİ'DEN ESNAF ZİYARETİ REKORU

CHP Yıldırım İlçe Örgütü'nün oluşturduğu ekiple Otosansit turuna çıkan Kemal Ekinci, kapı kapı gezdiği esnafa 'hayırlı işler' dileğinde bulunarak hal hatır sordu. Kimi zaman esprili ironik bir dille, "İşleriniz çok iyi gidiyormuş, ne kadar kazandığınızı öğrenmeye geldim!" diyerek esnafla sohbet eden Ekinci, 12 Haziran seçimlerinin esnaf için de bir dönüm noktası olacağını söyledi. Üretime dayanmayan bir ekonominin ayakta durmasının mümkün olmadığını belirten Ekinci, "9 yıldır AKP iktidarda ama ben bir politikacı olarak esnafın karşısına utanarak çıkıyorum. Esnaf bana, 'hangi yüzle buraya geliyorsunuz' dese ne diyeceğim. Politikacılar olarak bunda bizim de suçumuz var. Siftahsız akşamı zor eden esnafımız var" dedi.

Ziyaretlerde esnaftan bazıları Kemal Ekinci'ye, sadece seçim zamanı değil başka zamanlarda da kapılarına gelmesini istediklerini söyledi. Ekinci de bunun üzerine, "Çok güzel, sizler de sandıktan sandığa politikaya ilgi göstermeyin. Her zaman aktif olun hakkınız hukunuz için örgütlü olarak politikacıların kapısını aşındırın, siyasete ağırlığınızı koyun ve bizden hesap sorun. Biz bunlardan kaçmayız" diye konuştu.

Bu arada ziyaret sırasında bir esnaf Devlet Bakanı Bursa Milletvekili Faruk Çelik'ten şikayet etti. Faruk Çelik'in kardeşi Osman Çelik'in, abisinin bakan olmasıyla birlikte kısa sürede zorla bazı kişilerden ucuza arsa kapatarak aşırı derecede zenginleştiğini ileri sürdü ve Kemal Ekinci'den bu konunun takipçisi olmasını istedi.

Ekinci ziyaretlerinde bir de sürpriz yaşadı. Yakın dostluğu olan Saadet Partisi Yıldırım İlçe Başkanı İbrahim Özacar ile karşılaştı. Ayaküstü sohbet eden Ekinci ve Özacar birbirlerine başarı dilediler.
Dört saate yakın sürede Otosansit'in neredeyse yarısını turlayan CHP Adayı Kemal Ekinci, akşam saatlerinde de Yenişehir'de esnafı ziyaret etti. Yorulmaksızın gezen Ekinci'nin kapısını çaldığı esnaf sayısı Yenişehir'le birlikte 500'ü aştı. 12 Haziran'a kadar her kesimden insanın kapısını çalıp kendilerine selam vereceğini belirten Ekinci, "CHP'ye oy versin ya da vermesin, ben vatandaşın ayağına gitmeliyim. Biz projelerimizle buradayız. Eğer vatandaşın siyaseti değiştirmesini istiyorsak bunları anlatmalıyız" dedi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!